• PAYLAŞ

GIPHY Yeni Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 27/01/2017 - 22:03
  • 0 Yorum
  • 1127 görüntüleme

GIPHY Yeni Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır ?

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile beraber akıllı telefonu olmayan birey neredeyse kalmadı. Akıllı telefonlar üzerinden kullanılan sosyal medya uygulamaları olan Whatsapp, Facebook, Viber ve daha bir çok sosyal platform üzerinden sohbetler ilgi çekici bir hal aldı. Kullanıcılar bu uygulamalar üzerinden günlük yaşantılarında yaşadıkları, ilgilerini çeken olayları ve daha farklı olan bir çok aktiviteyi çeşitli platformlar üzerinden takipçileri ile paylaşıyorlar. Sosyal medya kullanımının 7 ‘ den 70 ‘e her yaş aralığında olması, bu alanda yapılan paylaşımları daha ilginç olmasını sağlıyor. Yapılan paylaşımların arasında oldukça geniş bir yer tutan GİF’ ler başlı başına ilgi alanı. GİF denildiği zaman ilk akla gelen GIPHY kullanıcılarının devasa GIF arşivinden faydalanması adına, uzun zamandır beklenilen bir özelliği yakın zaman da yaptığı yenilikle sonunda iOS ve Android uygulamaları için kullanıma sundu.

İnternet üzerinden GIF paylaşmak veya keşfetmek için ziyaret edilen ve bilinen popüler adreslerden bir tanesi GIPHY. Aynı zaman da GIF platformunun, kullanıcılarına kendi içeriklerini üretmenize imkan sağlamasıyla da oldukça ilgi görüyor. Son yapmış olduğu güncelleme ile beraber GIPHY, platformunda bulunan GIF içerikler için uzun zamandır beklenen kayıt yapılabilme özelliğini getirdi.

GIPHY, GIF Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

GIPHY, sonunda kullanıcıların yakınmalarını duydu ve uygulamalarına GIPHY platformu üzerinde bulunan GIF içeriklerin iOS ve Android işletim sistemli olan cihazlara indirilip kaydedilme olanağı getirdi. Bu sayede bugüne kadarki gibi GIF’leri sadece farklı uygulamalarla paylaşmanın dışında, kullandığınız cihazınızdan istediğiniz zaman kolaylıkla görüntüleyebilecek ve bu sayede aramak zorunda kalmadan kendi arşivinize ulaşabileceksiniz.

Android ve iOS işletim sistemli cihazlarınızdan GIPHY uygulamasını güncellemenizden sonra, uygulama içerisinde bulunan paylaşım seçenekleri arasına eklenmiş olan İndirme seçeneğini görebiliyorsunuz. İndirdiğiniz GIF’ler ise kullandığınız cihazınızda Fotoğraflar klasörünüzün altında GIPHY alt klasörüne otomatik olarak ekleniyor ve diğer tüm görüntü dosyalarınız gibi kolaylıkla görüntülenebiliyor.

GIPHY aynı zaman da uygulamalarının son sürümlerinin daha hızlı olmak ve daha az veri tüketmek için mühendisler tarafından geliştirildiğinin de altı çiziliyor. Yeni gelen bu özellik sayesinde sosyal medya uygulamalarında daha fazla GİF paylaşımları göreceğiniz kesin.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 2.5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉