• PAYLAŞ

ITunes iPhone Tanımama Sorunu Nasıl Çözülür ?

  • 27/01/2017 - 20:06
  • 0 Yorum
  • 881 görüntüleme

ITunes iPhone Tanımama Sorunu Nasıl Çözülür ?

Windows işletim sistemi üzerinde çalışan iTunes‘ta iPhone tanımaması uzun zamandan beri sıklıkla yaşanan sorunlar arasında. iOS işletim sistemli olan Apple cihazınız Windows işletim sistemli bilgisayara bağlamakta sorun yaşıyorsanız durum gerçekten çekilmez bir hal alıyor. Son dönemlerde dile getirilen sorunların başında iTunes‘ta iPhone tanımama sorunu yaşanması yer alıyor. Yaşanan sorunlar incelendiğinde en sık karşılaşılan An iPhone has been detected but it could not be identified bunu Türkçe karşılığı ise Bir iPhone algılandı fakat tanımlanamadı oluyor ve bu hatayı alanların sayısı oldukça fazla. Bu yazımızda  iTunes‘ta iPhone tanımaması sorunun çözümünü detaylandıracağız.

Yaşanan bu sorun alakalı olarak yapılan incelemelerde ve paylaşılan çözüm önerilerini dikkate alındığında çok çeşitli çözümler bulunuyor fakat bunlardan hiçbirisi işe yaramadığını söyleyebiliriz. Farklı bir USB kablosunun kullanılması, değiştirilen USB bağlantı noktaları ve Apple / Windows’un bileşenlerini yani yüklü olan sürücüleri güncellemek yada yeniden yüklemesi bir sonuç vermiyor. Ancak denen farklı yolların arasında bulunan bir işlemde sorunun çözümü mümkün olduğunu size müjdeleyebiliriz.


Öncelik olarak belirtmeliyiz ki yukarıda belirttiğimiz fakat olumsuz olduğunu dile getirdiğimiz yöntemleri sizde deneyebilirsiniz belki sizde bulunan sorun bunlardan biri ile alakalı da olabilir. Bizim sizlere önereceğimiz çözüm yolu genel olarak sorun yaşayanlar için kalıcı olacaktır. Yaşadığınız bu sorunun yani An iPhone has been detected but it could not be identified hatasının en kalıcı olan çözümü iTunes ve ilgili olan tüm bileşenlerini bilgisayarınız üzerinden kaldırmak ve sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra temizce yeniden yüklemeniz. Sizleri buradan duyar gibiyiz, biraz uzun süren ve can sıkıcı bir işlem olduğunuz bizde biliyoruz fakat sorunu geride bırakmanıza yardımcı olacak tek çözüm yolu bu.

Öncelikle olarak yapmanız gereken iTunes’un güncel versiyonunu bilgisayarınız üzerine indirin.

Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarınızda Denetim Masası sekmesi > Programlar ve Özellikler sekmesi yolunu izleyin. Bu aşamada bilgisayarınız üzerinde kurulu olan programların listesinin bulunduğu ekran karşınıza gelecektir. Buradan iTunes uygulamasını bulun ve üzerine sağ tıklayıp Kaldır‘a tıklayarak uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırın.

Burada önemle dikkat etmeniz gereken husus aslında iTunes uygulamasını kaldırdıktan sonra aşağıda sizin için listelediğimiz bileşenler için de aynı işlemi uygulamanız gerektiği.

-Apple Software Update / uygulamayı kaldırın.

-Apple Mobile Device Support  /  uygulamayı kaldırın.

-Bonjour / uygulamayı kaldırın.

-Apple Application Support  / uygulamayı kaldırın.

Sizlere belirttiğimiz uygulamaların tamamını kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız. Önceden indirdiğiniz güncel olan iTunes kurulum dosyasına çift tıklayarak iTunes ve diğer bileşenlerin sisteme yeniden yükleyin ve işlem tamamlandığı zaman bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonuç olarak sorunun tamamen ortadan kalktığını göreceksiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉