• PAYLAŞ

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

  • 27/01/2017 - 19:07
  • 0 Yorum
  • 1164 görüntüleme

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Microsoft ‘un kullanıma sunduğu son işletim sistemi olan Windows 10 her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Windows 10 ilk kullanıma sunulduğu zaman eski sürüm işletim sistemine sahip olanların ücretsiz olarak yeni süreme geçme olanağı sunmasıyla oldukça ilgi çekmişti. Uzun süre devam eden bu yükseltme programı yaklaşık olarak 5 ay önce sona ermişti fakat bu yazımızda yer alan detaylar ile Windows 10’a hala ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Microsoft, 5 ay önce Windows 7 ve Windows 8.x kulanıcıları için ücretsiz Windows 10 yükseltme programını sonlandırmıştı. Aslında programı sonlandırmadan önce neredeyse her gün eski sürüm işletim sistemini açanlar programın sonlandırılacağının mesajını alıyor bundan dolayı da formlara büyük orandan şikayet yağıyordu. Tabi insanoğlunun bir garip olduğu bilinen bir gerçek sürüm yükseltme programının sonlandırılmasından sonra ise aynı formlar bu seferde herkesin ücretsiz olarak sahip olduğu Windows 10 işletim sistemine neden ücret ödeyerek sahip olacağının itirazını eden binlerce şikayet yağdı. Sanırım bu şikayetler Microsoft ‘un ilgisini çekti ve bu sefer farklı bir sistem üzerinden programı yeniden başlattı.

 

Windows 10 Yükseltme Nasıl Yapılır ?

Microsoft ‘un Windows 10 ücretsiz işletim sistemi yükseltmesi için genel dağıtım süresi geçtiğimiz dönemlerde son buldu. Bu sürecin bitmesinden sonra ise Windows 10 yükseltmeleri ücretli duruma getirildi. Fakat sizlere önereceğimiz adımları uygularsanız  Windows 10 yükseltmenizi bir süre daha ücretsiz olarak yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Microsoft’un bünyesinde bulunan assistive technologies adı verilen programa dahil olan kullanıcılar için Windows 10 işletim sistemini ücretsiz yükseltme imkanı tanıdı. BU ADRES üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Assistive technologies programı ise Windows 10 işletim sisteminin geliştirilmesine katkı veren kullanıcılar programıdır fakat bu noktada ilginç bir detay bulunuyor. Microsoft’un genel olarak programa iştirak konusunda herhangi bir takip süreci bulunmuyor. Yukarı da yazımızda belirttiğimiz gibi aslında Microsoft üstü kapalı olarak yeni işletim sistemi olan Windows 10 ücretsiz yükseltmeye yeniden açtı diyebiliriz. Windows 10 işletim sistemine ücretsiz yükseltme işlemini yapmanız için gereken tek şey, BU BAĞLANTI üzerinden yükseltme programını indirdikten sonra çalıştırmak ve sonrasında ise Windows 7 yada Windows 8.x lisans anahtarını kurulum esnasında kullanmanız olacak.

Microsoft ‘un bu programından daha önce faydalanamamış olan kullanıcıların oldukça ilgi göstereceğini düşünüyoruz. İlk kullanıma sunulduğunda bir çok kullanıcının kafasında soru işareti bulunuyordu fakat bu gün genelleme olarak bakıldığında Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının sayısı sürekli olarak artış gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉