• PAYLAŞ

Bluetooth 5.0 ve Gelen Yenilikler

  • 19/06/2016 - 13:38
  • 0 Yorum
  • 874 görüntüleme

 

Hayatımızın bir çok alanın da kullandığımız Bluetooth’un geliştiricileri 4.2 Le yeni sürümü olan 5.0 ile karşımıza çıkıyorlar ve oldukça iddialı olan sürüm ile gelecekleri inceleyelim.

Bluetooth 5.0 en belirgin özelliklerinden bir tanesi 4.2 LE sürümüne göre 4 kat daha hızlı olacağı aynı zaman da 2Mbps hızlarına ulaşabileceğini söyleyebiliriz.  Bluetooth 5.0 menzil sorununu da halletmiş gibi duruyor 200 metre gibi uzun bir menzil alanı ile gelen Bluetooth 5.0 müzik tutkunlarının kolonlarını istediği yere koymasını sağlayacak. Bluetooth 5.0 artık bizim yön bulmamız için yeni yeteneklere sahip örneğin  bir alışveriş merkezinde yada kalabalık yerlerde konumumuza göre yolumuzu bulmamıza yardımcı olacak. Bluetooth 5.0 Laptop gibi şarj bağımlılığı olan cihazları unutmuş değil yeni özellikler arasında yüksek performans düşük güç tüketimi olan kullanım bize sunulanlar arasında.

images

Bluetooth 5.0 şu ana  kadar bilinen avantaj sağlayacak özelliklerinden bahsettik bu özellik herkesi memnun edecek gibi gözükmüyor çünkü Bluetooth 5.0 tüm özellikleri kullanmak için yeni yongalara ihtiyaç duyuyor bu da yeni Bluetooth 5.0 içeren amiral  gemileri yolda demek. Bluetooth 5.0 eski cihazlar üzerinde de çalışacak maalesef yeni özelliklerinden fazla yararlanamayacaklar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉