• PAYLAŞ

Laptop Kablosuz Hotspot Nasıl Yaparım ?

  • 19/06/2016 - 13:43
  • 0 Yorum
  • 874 görüntüleme

Laptopunuza eternet kablosuyla gelen interneti bulunduğunuz alan da sizin izin verdiğiniz kişiler tarafından wi-fi kablosuz ağına dönüştürmek düşündüğünüzden çok daha basit ve eğlenceli sayenizde internete ulaşmak o kadar da zor olmayacak. Laptopunuzu Hotspot çevirmeniz için yapmanız gereken  adımları sırasıyla takip ederek çok kısa süre için de kullanmaya başlayabilirsiniz.

Laptop Kablosuz Hotspot Nasıl Yaparım

★ Hotspot kullanmak için ilk önce ücretsiz olarak indirmeye sunulan Virtual Router indirip yazılım çalıştırıyoruz.

★ Hotspot hazırlamadan önce Virtual Router kurulum aşamasını tamamladıktan sonra kullanıcı hesabı oluşturuyoruz bu ister kendimiz ister başka kullanıcı için olabilir.

★ Virtual Router kurulumu ve hesap oluşturma tamamlandıktan sonra kendi ağımıza bir isim vermemiz gereken pencere açılacak buraya istediğimiz bir ağ adı atıyoruz.

★Hotspot kullanıma sunmaya hazırlarken diğer aşamada karşımıza parola oluşturmak gelecek bu tamamen sizin seçiminize bağlı ama unutmayın ki eğer parola koymazsanız wi-fi herkese açık hale gelir.

★Hotspot kurulumuna devam ederken bir pencere daha açılacaktır bu açılır pencere sizin dışarıya hangi bağlantıyı vermek isteğinize secim yapmanızı sağlayacaktır kablolu bağlantınızı yada wi-fi bağlantınızı seçim tamamen size kalmış.

★Hotspot kurulumunu tamamladıkdan sonra Start Virtual Router butonuna tıklıyoruz bu işlem ağınızı etkinleştirmeniz sağlayacak ve açılan pencerenin altın da Virtual Router Started yazısı çıkacaktır bu artık ağınız etkin anlamına gelmektedir.

★Sırasıyla tüm işlemleri bitirdikten sonra ağınıza kimler bağlanmış olduğunu görmek için Peers Connected kısmına bakmanız yeterlidir unutmayın ki cihazsınızı kapattığınız da bağlantı da kesilecektir.

Laptop Kablosuz Hotspot Nasıl Yaparım kapak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉