• PAYLAŞ

Laptop Kablosuz Hotspot Nasıl Yaparım ?

  • 19/06/2016 - 13:43
  • 0 Yorum
  • 736 görüntüleme

Laptopunuza eternet kablosuyla gelen interneti bulunduğunuz alan da sizin izin verdiğiniz kişiler tarafından wi-fi kablosuz ağına dönüştürmek düşündüğünüzden çok daha basit ve eğlenceli sayenizde internete ulaşmak o kadar da zor olmayacak. Laptopunuzu Hotspot çevirmeniz için yapmanız gereken  adımları sırasıyla takip ederek çok kısa süre için de kullanmaya başlayabilirsiniz.

Laptop Kablosuz Hotspot Nasıl Yaparım

★ Hotspot kullanmak için ilk önce ücretsiz olarak indirmeye sunulan Virtual Router indirip yazılım çalıştırıyoruz.

★ Hotspot hazırlamadan önce Virtual Router kurulum aşamasını tamamladıktan sonra kullanıcı hesabı oluşturuyoruz bu ister kendimiz ister başka kullanıcı için olabilir.

★ Virtual Router kurulumu ve hesap oluşturma tamamlandıktan sonra kendi ağımıza bir isim vermemiz gereken pencere açılacak buraya istediğimiz bir ağ adı atıyoruz.

★Hotspot kullanıma sunmaya hazırlarken diğer aşamada karşımıza parola oluşturmak gelecek bu tamamen sizin seçiminize bağlı ama unutmayın ki eğer parola koymazsanız wi-fi herkese açık hale gelir.

★Hotspot kurulumuna devam ederken bir pencere daha açılacaktır bu açılır pencere sizin dışarıya hangi bağlantıyı vermek isteğinize secim yapmanızı sağlayacaktır kablolu bağlantınızı yada wi-fi bağlantınızı seçim tamamen size kalmış.

★Hotspot kurulumunu tamamladıkdan sonra Start Virtual Router butonuna tıklıyoruz bu işlem ağınızı etkinleştirmeniz sağlayacak ve açılan pencerenin altın da Virtual Router Started yazısı çıkacaktır bu artık ağınız etkin anlamına gelmektedir.

★Sırasıyla tüm işlemleri bitirdikten sonra ağınıza kimler bağlanmış olduğunu görmek için Peers Connected kısmına bakmanız yeterlidir unutmayın ki cihazsınızı kapattığınız da bağlantı da kesilecektir.

Laptop Kablosuz Hotspot Nasıl Yaparım kapak

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉