• PAYLAŞ

Borsada Nasıl İstikrarlı Para Kazanılır?

  • 03/08/2016 - 23:28
  • 0 Yorum
  • 947 görüntüleme

Tüm yatırımcılar borsaya yatırım yaptıklarından kazanç elde etmek isterler. Ancak serbest bir yapısı olması nedeniyle riski yüksek olan bir sisteme sahiptir. Bu sistem yüksek kazancında kapısını açabileceği gibi yüksek miktarlarda zarar ile sizleri karşılaştırabilir. Ancak genel olarak borsa yatırımcıları ne yüksek kar ne de yüksek miktarda zarar isterler onlar genellikle düzenli olarak nasıl borsadan para kazanacaklarını merak ederler. Az ve düzenli kazanç onlar için yeterli olmaktadır. Peki, borsada istikrarlı bir şekilde nasıl para kazanılır.

borsada-istikrarli-para-kazanma

Borsada yatırım olmadan önce eğitimini tam olarak almanız gerekiyor. Borsaya girdiğiniz anda birçok terim ile karşı karşıya geleceksiniz. Bunlara yabancılık çekmemek için ve duyduklarınıza doğru tepkiler vermek için eğitimini iyi bir şekilde almanız gerekiyor. Kulaktan duyma bilgiler ile borsaya girmek size herhangi bir kazanç sağlamayacaktır. Kazanç elde etseniz de bu geçici bir süre için olacaktır. Borsa eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman karşınıza çok sayıda farklı yol çıkacaktır. İsterseniz borsa ile ilgili kitapları alarak kendi evinizde okuyarak ve uygulama yaparak borsayı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra destek olması amacıyla internetten yardım almanız iyi olacaktır. Çünkü internette video halinde bilgilendirici birçok video bulunmaktadır. Bu kitapları ya da videoları kimlerin hazırladığını önceden öğrenin bu doğru bilgiler aldığınızı ispat edecektir.

Borsaya ilk adım olarak başlarken deneme hesabı ile adım atmanız iyi olacaktır. Kitaplardan ya da videolardan öğrendiğiniz bilgiler ile neler yapabildiğinizi görmek için deneme hesabınızda hareket etmek daha iyi olacaktır. Çünkü herhangi bir kayıp yaşadığınız zaman bu gerçek bir kayıp olmayacaktır. Ancak bu kaybı nasıl yaşadığınız aklınızdan çıkmayacaktır ve gerçekten borsada işlem yapmaya başladığınızda aynı işlemi yapmaktan uzak duracaksınız.

Borsaya deneme hesabınızdan öğrendiklerin ile artık girmeye karar verdiğiniz de kendinize bazı prensipler belirlemelisiniz. Duygusal bir şekilde karar vermemelisiniz. Örneğin sevdiğiniz bir spor takımının hisselerini düşeceğini bile bile elinizde tutmayın. Disiplinli bir şekilde çalışın ve bunun yardımı ile planlı bir şekilde yatırım yapmaya özen gösterin. Bu size düzenli kazanç getirecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉