• PAYLAŞ

iCloud Hesabında Bulunan Veriler Nasıl Silinir ?

  • 03/08/2016 - 23:24
  • 0 Yorum
  • 938 görüntüleme

Kullandığımız cihazların işletim sistemlerine göre depolama alanları kullanımları oldukça fazla farklılık gösteriyor. İOS işletim sistemine sahip cihazlar oldukça teferruatlı bir sisteme sahip olarak gözükse de aslında diğer sistemlerden çok farklı diyemeyiz. İOS işletim sistemleri güvenlik konusunda biraz daha hassas davrandığını söyleyenler olmasına rağmen yakın zaman da icloud bulut depolama alanın hacker saldırıları ile ele geçirildiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Gelişen yeni model cihazlar kullanıcılarına sundukları yeni özellikleri ve artık video kayıt alanın da kullandığımız akıllı telefonların 4k teknolojisine kavuşmuş olması doğal olarak akıllı telefonların depolama alanlarının da kısa sürede dolmasına neden oluyor. Kullanılan cihazların depolama alanlarının az olması tercih olarak bulut depolama alanlarının kullanılmasını bir nevi mecbur hale geliyor. İOS işletim sistemine sahip cihazlarda bulut depolama alanın da icloud hizmet veriyor bu alan cihaz sahipleri için ilk etapta 5gb kadar depolama hizmetini ücretsiz olarak sunsa da verilen alan dolduktan sonrası için yer satın alma işlemi gerekiyor.

İOS işletim sistemli cihazınızın kişisel bilgilerinizi yedeklendiği iCloud hesabınızdaki verileri isteğiniz şekli de silmeniz mümkün.

Telefon, tablet veya  Mac cihazlarınız da belirlediğiniz yedekleme zamanlamasına göre, izin verdiğiniz verileriniz yedeklenir. Bu yedeklemenin asıl amacı sizin başka bir cihaz üzerinde oturum açtığınızda hiç zorluk çekmeden, neredeyse kaldığınız yerden devam etmenize olanak sağlamak içindir. Zamanla dolan bu alanı yönetmek, belirli verilerinizi silmek veya tüm bilgilerinizi silmek tamamen sizin elinizde. İcloud hesabınızdaki verilerinizi yönetmeniz için gerekli detayları takip etmeniz yeterli.

-İOS işletim sistemli cihazınızın menüsünden Ayarlar sekmesine > burdan da İcloud sekmesine tıklıyorsunuz.

icloud-hesabında-bulunan-veriler-nasıl-silinir

-Açılan sekmede üzerinde Alanı yönet seçeneğine tıklıyorsunuz. Bu sekme açıldığında cihazınızda buluna tüm uygulamaların listelendiğini göreceksiniz. Uygulamaların yanında bulunan yeşil tikleri kapatarak bir daha verilerinizi depolamasını engellediğiniz gibi aynı zaman da daha önce bulunan verileri de silmiş olursunuz.

icloud-hesabında-bulunan-veriler-nasıl-silinir                                     icloud-hesabında-bulunan-veriler-nasıl-silinir

-İcloud depolama alanındaki tüm verilerinizi silmek istiyorsanız aynı ekran üzerinden uygulama listesini en aşağıya kadar kaydırarak yedeklemeyi sil seçeneğine tıklarsanız daha önce yapılan tüm yedeklemeleri silmiş olursunuz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉