• PAYLAŞ

Facebook’ da Masaüstü Bildirimler Nasıl Kapatılır ?

  • 03/08/2016 - 23:14
  • 0 Yorum
  • 880 görüntüleme

Sosyal ağ konusu açıldığın da en küçüğümüzden en büyüğümüze hemen hemen herkesin kullandığı Facebook uygulaması akla geliyor. Kurulduğu ilk aşamadan bu yana kadar büyük gelişim göstermesinin yanı sıra buna ek olarak kullanıcı sayısında büyük rakamlara ulaşmış durumda şu anki resmi rakamlara bakıldığında, Facebook uygulamasının günlük aktif kullanıcı sayısı bir milyarı geçmiş ve her gün biraz daha arttığını da söyleyebiliriz. Böyle dev bir sosyal ağ sahibi olmak ve yönetmek oldukça zor olması yanın da bazı sorumlulukları  beraberinde getiriyor bunların en başında kullanıcı memnuniyeti. Facebook uygulaması kendini en çok yenileyen, güncelleme yapan sosyal ağların başında geliyor, yapılan bu yenilikler bazı kullanıcıları oldukça memnun ederken, başka bir kesiti de rahatsız ediyor. Uygulama bu nedenden dolayı yaptığı bir çok yeniliği aynı zaman da kapatma imkanını sunuyor.

2016 yılının ortaların da gelen Facebook masaüstü bildirim yeniliği, size ulaşan herhangi bir bildirim üzerine tıklamanız halinde oldukça hızlı bir şekilde iletinin geldiği Facebook sayfasına ulaşabiliyorsunuz. Bu yeni özellik bir çok kullanıcı tarafından taktirle karşılansa da, memnun olmayanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Bu yeni özellik bazen kullanıcılar için istenmeyen sorunlar yaratabiliyor. Sorunların en başında kullanıcı aniden sayfadan çıktığın da, yanına biri geldiği veya bilgisayarlarını başkaları kullandığı zamanlarda gelen bildirimleri onlarda sizin gibi anında görebiliyor. Yeni özellikle sunulan amaç hız olsa da  güvenlik açısından pek iyi bir durum değil, tek tıkla aracılığı ile sayfaya yönlenmeniz hızlı ve son derece güzel bir özellik ama kullanıcı gizliliğinin korunması açısından  pek de güvenli olduğu söylenemez. Facebook yeni özelliğini kullanıma sunarken bu konuyu hesaplarına katarak yaptığını söylemek mümkün. Facebook yeni özelliğini kapatmanız için sizlere tamamen görsellerden oluşmuş bir yönerge hazırladık, bu yönergeleri takip ederek bildirimlerinizi bir daha siz açana kadar kapatabilirsiniz. Yapmanız gereken görseldeki adımları takip etmek.

facebookda-masaüstü-bildirimleri-nasıl-kapatılır                         facebookda-masaüstü-bildirimleri-nasıl-kapatılır facebookda-masaüstü-bildirimleri-nasıl-kapatılır                             facebookda-masaüstü-bildirimleri-nasıl-kapatılırfacebookda-masaüstü-bildirimleri-nasıl-kapatılır

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉