• PAYLAŞ

Borsada Wall Street Kuralları İle Nasıl Para Kazanılır?

  • 18/01/2017 - 23:37
  • 0 Yorum
  • 862 görüntüleme

Borsada Wall Street Kuralları İle Nasıl Para Kazanılır?
Borsa yatırımcılarına hem uzun vadeli hem de kısa vadeli yatırımlarda para kazandırma imkanı sunan bir piyasadır. Bu piyasa içerisinde yatırımı hangi alana yaptığınızdan daha çok ne şekilde yaptığınız önemlidir. Yani bir stratejinizin olup olmadığı her şeyden daha önemli diyebiliriz. Borsa piyasalarının kurtlar sofrası olarak bilinen Wall Street dünya üzerinde ki en güçlü borsa piyasasının bulunduğu yerdir. Borsa’da yaşanan tüm gelişmelerin başlangıcı her zaman burası olmuştur. O nedenle buradan çıkan bilgiler her zaman çok değerli olmuştur. Borsada para kazanmak isteyenlere Wall Street’de uygulanan bilgileri paylaşacağız. Bu sayede sizde doğru tercihleri nasıl yapabileceğini öğreneceksiniz.

Borsada alım satım zamanlamanı, tercih edilen hisse senedinden her zaman daha önemlidir. O nedenle alacağınız hisse senedinden çok ne zaman alacağınızı ve satacağınız noktayı çok iyi belirlemeniz gerekiyor.
İnsanlar genellikle hisse senedine ödedikleri paraya odaklanırlar. Ancak önemli olan nokta ödediğiniz miktar değildir. Hisse senedini aldığınız andır.
Alacağınız hisse senedi için doğru karar vermek çok önemlidir. Çünkü doğru karar verilerek alınan hisse senedinin satışı sırasında daha az zorluk yaşarsınız.
Borsada bulunmak için elinizde her an hisse senedi olmasına gerek yok. Hisse senedi olmasa dahi durağan bir şekilde piyasayı da izleyebileceğiniz zamanlar olabilir.
Birden çok hisse senedi almak ya da çok sık aralıklarla hisse senedi değiştirmekten kaçınmalısınız. Tek bir hisse senedine odaklanmak daha iyi analiz yapmanıza ve doğru kararlar vermenize olanak sağlar.
Borsada genelde uzun vadeli yatırım yapılmak için tercih edilir. Ancak bazen gün içerisinde aynı hisse senedi için alım satım işlemlerini uygulamalısınız.
Bazen insanlar ellerinde ki hisse senetlerini kutsal bir varlık olarak görmekteler. Bu yanlış bir davranıştır gerektiğinde vazgeçebileceğiniz bir ticaret malzemesi olarak görmeniz daha doğru olacaktır.
Elinizde bulunan hisse senedinin sahibi olan şirketi yakından takip edin. Eğer çağın gerektirdiklerini uygulamıyorlarsa ondan uzak durun.
Hisse senedinin piyasa değeri, alış fiyatının bir basamak üzerine dahi çıksa satan kişi hiçbir zaman zarar etmez.
Her zaman doğru işlemi yapacaksınız diye bir kural yoktur. Ancak yanlış bir karar aldığınızda dahi en az zarar ile kurtarmak önemlidir.


Sahibi olduğunuz hisse senedinin fiyatı yeniden alabileceğiniz bir fiyata ulaştığında satış işlemlerini başlatmalısınız. Bunu kendiniz belirlemelisiniz.
Kendi kararınızı alma konusunda emin olamıyorsanız hiçbir girişimde bulunmayın.
Piyasa içerisinde görülen fiyatlarda sürekli dalgalanmalar yaşanmaktadır.
Yaptığınız işlemlerde kar etmeyi başardığınız elinize geçen karın bir kısmını mutlaka kasanıza aktarmalısınız.
Piyasada düşüşler ve yükselişler yaşanabilir. Unutmamanız gereken ne düşerken ne yükselirken kimse sizi uyarmayacaktır. Onun için de piyasayı yakından takip etmelisiniz.
Hisse senetleri cansız bir varlıktır. Sizin ne düşündüğünüzü ve ne istediğinizi hiçbir zaman anlamazlar.
Borsa içerisinde hisse senetlerinden hiçbiri en iyi hisse senedi değildir. Bu noktada en önemli şart hisse senedinin yükselmesidir. Yani bir hisse senedi yükselmediği sürece her zaman kötüdür.
Borsa da işlem yapan insanlarda sürekli olarak iki duygu yaşanır; umut ve koru. İnsanlar yatırımları esnasında en büyük hatalarını bu duyguları yanlış anlarda ortaya çıkarmaları nedeniyle yaparlar. Korkmaları gereken noktada umut içine girerler, umut içinde olmaları gereken noktada ise korku içinde geri çekilirler.
Hisse senetlerinden para kazanmanın anahtarı sizin aldığınız fiyatın üzerinde bir alıcısı olduğu için kazanç sağlarlar. Yoksa gerçek değerleri olduğu için birisi gelip sizden hisse senedi almaz. Amaç her zaman kazanç elde etmektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉