• PAYLAŞ

Bulut Depolama Nedir? En İyileri Hangileridir?

  • 10/07/2017 - 15:38
  • 0 Yorum
  • 776 görüntüleme

İnternet üzerinde ki şirketler güçlendikçe ziyaretçilerine yada müşterilerini mutlu etmek için farklı özelliklerini sürekli olarak piyasaya çıkarıyor. Bunlar arasında en popüler olan ise şu aralar bulur depolama hizmetleri olarak dikkat çekiyor. Bu sistem sayesinde birçok bilgimizi, dosyamızı, fotoğrafımızı ve büyük ölçekli videolarımızı saklama şansımız oluyor. Sistem sayesinde bilgisayarımızda yaşanabilecek bir sorun nedeniyle silinecek olan bilgilerimizi saklamayı başarmamız sağlanıyor. Şu an çok sayıda depolama hizmeti bulunuyor. Bunların arasında ücretli olanların yanında belirli bir kapasiteye kadar ücretsiz olarak sunulan servislerde bulunuyor. Ücretsiz olarak sunulan depolama alanları hakkında genel bir bilgi vermeye çalışacağız. Eğer depolama hizmeti almak istiyorsanız bunlardan herhangi birisi sizin için faydalı olabilir.

Ücretsiz Depolama Alanları

Dropbox, depolama hizmeti ücretsiz olarak üye olan herkese 2 gb kapasiteli bir depolama alanı sunuyor. Eğer kapasite sizin için yeterli değilse 9.90 dolar ödeyerek aylık 1 TB’lık alan satın alma şansınız bulunuyor.

Google Drive bu alanda ki en önemli bulut hizmetlerinden birisidir. 15 GB ücretsiz olarak kapasiteyi tüm üyelerine sunuyor. Bu yeterli gelmezse 100 GB’lık bir kapasiteyi aylık 5.79 TL ödeme yaparak kolayca satın alabilirsiniz. En ekonomik tercihin budur.

OneDrive, bulut hizmeti sunan firmalardan bir tanesidir. Ücretsiz olarak üyelerine 5 GB kapasiteli bir alan sunuyor. Bir yıllık istemeniz halinde 5 TB’lık bir alan satın alabilirsiniz. Bunun için yıllık olarak 99.99 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak bu kapasiteyi satın alabilirsiniz.

Amazon’un üyelerine sunduğu hizmetlerden birisi de bulut hizmetidir. Ücretsiz olarak 5 GB alan sunan hizmeti yıllık 60 dolar ödeyerek sınırsız bir şekilde kullanma imkanınız var. Şu ana kadar en uygun fiyatı sunan firmalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Güçlü alt yapısı ile hızlı transfer imkanı da sunuyor.

Box, firması da tüm üyelerine 10 GB’a kadar ücretsiz olarak depolama kapasitesi sunuyor. Ücretsiz hizmetinin yanı sıra aylık 4 Euro bir ödeme yaparak 100 GB kapasite satın alma şansınız var. En uygun ücret tarifesi şu an budur.

Apple İCloud sistemi İphone cihazı olanların ilk tercihi olmayı başarıyor. Tüm üyelerine 5 GB ücretsiz kapasite sunuyor. 50 GB depolama alanı satın almak istiyorsanız aylık 3 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Sadece Apple marka cihazlarda kullanılabilmektedir.

SpiderOak hizmeti 21 gün deneme süresi ile sınırlı yaklaşık 250 GB depolama alanını ücretsiz olarak sunuyor. Ücretli hizmetini satın almak için aylık 5 dolar ödemeniz gerekiyor. Alacağınız depolama alanı ise 100 GB ile sınırlı tutuluyor. Daha geniş kapasite için ödeme daha yüksek oluyor.

Tresoit, üye çekmek amacıyla tüm kayıt olan herkese 14 gün deneme süresine sahip 1 TB alan sunuyor. Bu alanı satın almak ve sürekli olarak kullanmak için aylık 10 Euro ödemeniz gerekiyor. Bu servisin en büyük artısı tüm verilerinizi saldırılara karşı kriptolu olarak saklamasıdır.

Mega, en yüksek ücretsiz kapasite sunan ve bunun için bir deneme süresi istemeyen firmalardan irisidir. Ücretsiz kapasitesi 50 GB olarak sunuluyor. 8 TB’lık bir boyutu ise yıllık 30 Dolar ödeme yaparak satın alarak kullanabilmenize sunuyor.

IDrive hizmeti ücretsiz kapasite olarak 5 GB depolama alanı sunuyor. Bu firmanın sunmuş olduğu ücretli tarife ise yıllık olarak 52 dolar ödeme yapılarak alınan 1 TB’lık alandır. Tercihinizi yaparken depolama kapasitesi ile birlikte verilerinizin ne kadar güvenilir bir şekilde korunacağını da öğrenmeniz gerekiyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉