• PAYLAŞ

Para Karşılığında Vatandaşlık Hakkı Satan Ülkeler?

  • 10/07/2017 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 904 görüntüleme

Global ekonomi içerisinde birçok ülke daha yüksek gelir sahibi olmak için dünya üzerinde ki insanların yararlanabilecekleri bir çok kolaylık sunuyor. Bazıları ülkelerine sermaye getirmeleri halinde vergiden muaf tutulurken bazıları ise para karşılığında oturma izni veriyor. Bu oturma izni zaman içerisinde vatandaşlık hakkına da dönüyor. Bu hakları satan ülkeler bulunuyor. Ancak bunların bazılarını satın alabilmek için zengin olmanız gerekiyor. Dünya üzerinde vatandaşlık ve oturma hakkı satan ülkeler hakkında bilgi vereceğiz. Eğer sizde gelecekte farklı bir ülkede yaşamayı planlıyorsanız ve gerekli paranız varsa bu liste size yardımcı olabilir. Bazıları çok uygun iken bazıları yüksek fiyatları ile dikkat ediyor.

Vatandaşlık Hakkı Satan Ülkeler

Elit oturma izni veren Tayland şu an için listede ki en uygun fiyatla bunu yapan ülke olarak dikkat çekiyor. Elite Residency alabilmeniz için yıllık 3 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bir Avrupa ülkesi olan Letonya’da yaşamak istiyorsanız bunun için 64 bin Euro ayırmanız gerekiyor. Avrupa farkı ile fiyatlar yükseliyor.

Saint Lucia karayipler de bulunan bir ada ülkesidir. Bu ülkenin vatandaşlık hakkını almak istiyorsanız özel olarak hazırlanan Saint Lucia ulusal ekonomik fonuna 100 bin dolarlık bir bağış yapmanız gerekiyor.

Dominika, Güney Amerika kıtasına yakın bir ülkedir. Aileniz ile burada yaşamak isterseniz ulusal dönüşüm fonuna 200 bin dolar bağış, tek yaşamak istiyorsanız 100 bin dolar bağış yapmanız gerekiyor.

Gene bir Avrupa ülkesi olan Malta’dan vatandaşlık satın almak isterseniz en az 150 bin Euro’ya denk gelen bir devlet tahvili satın almanız gerekiyor.

Karayipler üzerinde bulunan bir başka ada ülkesi olan Grenada’dan hak satın almak için bağış yapmanız gereken tutar 200 bin dolar olarak belirlenmiştir. Aynı toplulukta bulunan St. Kitts ve Nevis ülkesi için 250 bin dolara satın alma şansınız bulunuyor.

Komşumuz Yunanistan’da oturma izni satan ülkelerden birisidir. 250 bin dolarlık yatırım karşısında bu hakkı alıyorsunuz.

Antigua ve Barbuda ülkesi sınırları içinde yaşamak isterseniz bağış için yatırmanız gereken miktar 250 bin dolar olacaktır. Ülkenin Karayip denizinde olduğunu da ekleyelim.

Altın vize programına sahip olan Portekiz sınırları içerisinde emlak yatırımı yapmanız gerekiyor. Bunun için 350 bin Euro ayırmanız gerekiyor.

Hayallerin ülkesi olan ABD’de oturabilmek için özel olarak belirlenen bir istihdam alanına 500 bin dolarlık yatırım yapmanız gerekiyor.  İspanya’dan altın vize almak istiyorsanız ödemeniz gereken bedel 500 bin Euro olarak belirlenmiştir

Komşularımızdan birisi olan Bulgaristan’da ise oturma izni alabilmek için devlet tahvili almanız gerekiyor. Bunun bedeli ise 2 milyon TL’ye denk gelen 1 milyon Bulgar Levası’dır.

Şu an en gözde ülkelerinden olan Kanada’da oturma izni veriyor. Biraz karışık şartları olsa da bu izni alabilmek için 800 bin dolarınızın olması gerekiyor. Sadece Quebec şehrine yerleşebileceğinizi de ekleyelim.

Güney Kıbrıs üzerinden oturmak izni almak isterseniz buraya en az 2 milyon Euro değerinde olan bir emlak yatırımı yapmanız gerekiyor. Yeni Zelanda oturmak için 3 milyon yeni Zelanda doları yatırmanız gerekiyor. Bunu dört yıllık bir sürede yapabilirsiniz. Son olarak da Avustralya’da yaşamak için yatırım yapmanız gerekiyor. Ülkeye 1.5 milyon Avustralya doları  yatırım yapmanızın yanı sıra kendinizin de bu paraya ek olarak 2.5 milyon Avustralya dolarına sahip olmanız gerekiyor. Ancak bu bedelleri ödemeniz sayesinde 17 ülkeden herhangi birisini tercih ederek onlardan oturma ve vatandaşlık izni alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉