• PAYLAŞ

Cep Telefonlarını Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

 • 24/05/2017 - 15:00
 • 0 Yorum
 • 605 görüntüleme

Sizlere bu yazımında daha hızlı bir şekilde kullanma ihtiyacı duyduğunuz cep telefonları üzerinde yapmanız gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi günümüzde herkesin bir akıllı telefonu var. Ancak bu akıllı telefonların iki temel sorunu var. Bir süre kullandıktan sonra telefonların yavaşlaması diğeri ise çok hızlı bir şekilde şarjının tükenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazıda sizlere cep telefonunuzun yavaşlatılmasını engellemek için yapmanız gerekenler hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Burada dikkat etmeniz gerekenlere ve uygulamanız gerekenler hakkında detaylı açıklamalarda bulunacağız. Tüm gün boyunca elimizde bulunan cihazlar bu andan itibaren daha hızlı bir şekilde kullanma şansınız olacaktır.

Cep Telefonunu Hızlandırma Yolları

 1. Öncelikle telefonunuzda bir gezintiye çıkın ve gereksiz uygulamaları belirleyin. Bu uygulamaların gereksiz olarak gördüklerinizi telefonunuzdan kaldırın. Kullanırım diyerek indirdiğiniz birçok program cep telefonu hafızasını doldurmakta bu da telefonunuzun yavaşlamasına neden olmaktadır. Sildiğiniz programlar telefonunuzun hızlanması konusunda size yardımcı olacaktır.
 2. Silme konusunda bir türlü karar vermediğiniz uygulamaları ise devre dışı moduna alın. İşletim sisteminize göre farklı şekillerde bunu yapabilme fırsatınız olacaktır. Hem ileride tekrar ihtiyacını olduğunda aktif hale getirerek rahatça kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzu bir nebze olsun rahatlatmış olursunuz.
 3. Telefonunuzda ki uygulamaların güncel olarak kullandığınızı emin olmalısınız. Çünkü cep telefonu uygulamaları eski sürümlerde daha büyük bir alan kapsayacakları için telefonunuzun performansının düşmesine neden olacaktır. Çünkü uygulamalar her güncellendiğinde daha rahat çalışması ve az enerji harcamaları için güncellenmektedir.
 4. Cihazlarınızı gelişi güzel kullanmayın. Onu çok yakından tanımaya odaklanın. Hangi uygulamaların onu yavaşlattığına odaklanın. İşletim sistemini, markasını ve modelini aklınızın bir kenarına yazın bunları gerektiği anlarda kullanmaktan çekinmeyin. Arka planda çalışan uygulamaları neler olduğunu öğrenin ve eğer ihtiyacınız yoksa bunları kapatmaya çalışın.
 5. Cihazınız için işletim sistemi sağlayıcınız tarafından yapılan güncellemeleri sürekli olarak takip etin. En son güncellemelerin amacı güvenlik açıklarını kapatmakla birlikte telefonun daha hızlı kullanılması için yapılmaktadır. Sizde buna uygun olarak sürekli telefonunuzu en güncel şekilde kullanmanız performansını arttıracaktır.
 6. Telefonunuz otomatik olarak senkronizasyon yapıyorsa bunu kapatın. Kendiniz istediğiniz zaman bu eşleşmeyi rahatça yapabilirsiniz. Ayrıca senkronizasyon telefonun kendiliğinden yavaşlamasına neden olacaktır.
 7. Telefonunuzdan internete girdiğiniz web tarayıcınızın çerezlerle dolarak yavaşlamasına neden olacağını unutmayın. O nedenle web tarayıcınızın ön belleğini sürekli olarak temizlemeye odaklanmanızda fayda var. Burada saklanan bilgiler her zaman güncel olmayacağı için telefonunuzu yavaşlatacaktır.
 8. Eğer telefonunuzun hafızasını arttıracak ekstra bir kart kullanıyorsanız bu kartın en hızlı olanına sahip olduğunuzdan emin olun. Çünkü yüksek performanslı kartlar daha rahat işlem yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer bunu değiştirme imkanınız varsa en hızlı olanı takmaya çalışın.
 9. İnternete girmek için sürekli açık durumda olan wi-fi özelliğini kullanmadığınız anlarda kapatın. Çünkü bu özelliğin açık olması sürekli bir ağ aramasına neden olacaktır ve bu da gereksiz bir performans kaybına neden olacaktır.
 10. Eğer bir türlü istediğiniz performansa yükselemiyorsanız içinde bulunmasını istediğiniz bilgileri yedekledikten sonra telefonunuzun fabrika ayarlarına tekrar geri dönün. Bu dönüş telefonunuzun hızlanması konusunda size önemli bir katkı yapacaktır. Ancak bu ayarlama esnasında otomatik olarak bilgilerin tamamının silinmesi anlamına geleceğini de unutmayın. Öncelikle tüm bilgilerinizi bir yedek olarak saklayın. Ardından ise telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek fabrika ayarlarına geri dönme işleminizi yapabilirsiniz. Bu maddeleri uygulamanız telefonunuzun performansının otomatik olarak artması konusunda size yardımcı olacaktır.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉