• PAYLAŞ

Cihazlarınız Arasında Wifi ile Hızlı Dosya Transferi Nasıl Yapılır?

  • 06/09/2016 - 14:27
  • 0 Yorum
  • 813 görüntüleme

Cihazlar arasında genellikle bluetooth kullanarak veri transferi tercih edilmektedir. Ancak bu işlem uzun saatler sürmektedir. Bu kadar beklemek istemiyorsanız transfer işlemlerini alternatif bir yöntem olan wifi aracılığı ile hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun işlemi gerçekleştirmek için farklı programları kullanabilirsiniz. Bunun için sizlere yazımızda kullanabileceğiniz bir program olan Es dosya yöneticisini nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Bu programı Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanmasının nasıl olacağını anlatacağız. Diğer işletim sistemlerinde buna benzer yöntemlerle kullanımı yapabilirsiniz. Google Play Store’ye girerek ES File Explorer File Manager olarak aratarak uygulamayı cihazınıza indirip kurabilirsiniz. Ya da Buradan direkt olarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. İndirip cihazlarınızın ikisine de kurduktan sonra programı nasıl kullanacağınızı anlatalım.

wifi-hizli-dosya-transferi

Bu program her iki cihazda da bulunmalıdır. Bu sayede işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Her iki cihazda olacağı gibi aynı zamanda aynı Wifi bağlantı noktası üzerinden işlemi yapmanız gerekiyor. Eğer aynı wifi noktası bulunduğunuz yerde yoksa bir tanesinden wifi paylaşım özelliği açarak işleminizi de yapabilirsiniz. Bu işlemi yaparken cihazınızda mobil verinizin açık olmasına gerek yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken internet bağlantısı değildir cihazların birbirine bağlı olmasıdır.

Cihazlarınızı birbirine bağladıktan sonra her iki cihazda da Es dosya yöneticisini çalıştırmanız gerekiyor. Uygulamanın yardımı ile transfer etmek istediğiniz dosyayı bulmalı ve işaretlemelisiniz. İşaretleme işlemini yaptıktan sonra uygulamanın sağ alt kısmında bulunan üç nokta olan diğer seneğine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gönder seçeneği çıkacaktır. Buna tıklayarak gönderme işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz.

wifi-hizli-dosya-transferi-1

Gönder seçeneğine tıkladıktan sonra birbirine bağlı olan cihazla uygulama yardımı ile aranmaya başlanacaktır. Kısa süren bir taramadan sonra göndermeye açık olan cihaz bulunacaktır. Eğer istediğiniz cihaz tarama bitmeden bulunursa Gizle seçeneğine tıklayarak arama işlemini sonlandırabilirsiniz. Gelen arama sonucunda cihazın üzerine tıklayarak sağ üst tarafta bulunan ok işaretine tıklayarak gönderme işlemini yapmaya başlayabilirsiniz.

wifi-hizli-dosya-transferi-2

Ok seçeneğine tıkladıktan sonra göndermek istediğiniz cihazınızın ekranında onay vermeniz için bildirim gelecektir. Kaydetmek istediğiniz yeri belirledikten sonra tamam diyerek işlemin yapılmasına izin verebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉