• PAYLAŞ

Cilt İçin Patates Suyu Maskesi Nasıl Yapılır ?

  • 17/07/2016 - 15:12
  • 0 Yorum
  • 960 görüntüleme

Patates bünyesinde bulunan bir çok mineral ve vitamin sayesinde cilt için son derece faydalı.. Ciltte bulunan lekelere, güneş lekelerine, çillere ve daha bir çok cilt problemine oldukça iyi gelen patates suyunun faydalarını ve kullanım şeklini bu yazımızda sizlerle sunmaya çalıştık.

Cildimiz için son derece faydalı olan patatesin suyunu çıkartarak hazırlayabileceğimiz patates suyu maskesi ile yüzünüzde bulunan  sivilcelerden ve gözaltı morluklarımızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

patates-maskesi

Patatesin Cildimize Olan Faydaları

Patates; A, B ve C vitaminleri açısından çok fazla zengin olduğu kadar aynı zaman da potasyum, fosfor, karbonhidrat,  magnezyum ile kalsiyum mineralleri bakımından da son derece zengindir.

Antioksidan özelliği bulunan besin kaynağıdır.

Patatesin suyunu çıkartarak kullandığımızda bağışıklık sisteminiz son derece güçlenir ve vücudunuzdaki zararlı toksinlerden hızlıca arınmış oluruz.

Patates suyu ile yapacağımız selülitli bölgelerimize kompres uygulayarak masaj yaptığınızda; selülitli bölgelerinizden yavaş yavaş arınma fırsatını elde etmiş olursunuz.

Patates suyu maskesini hazırladıktan sonra bir parça pamuk yardımıyla cildinize masaj yaparak sürdüğünüzde; cildinizde bulunan kırışıklıkların ve lekelerin oldukça azalmasına yardımcı olacak ve cildinizi daha genç bir görünüme soktuğunu göreceksiniz.

Eğer cildiniz de güneş yanığınız olup bu durumdan fazlasıyla şikayetçi iseniz; buzdolabınızda soğutmuş olduğunuz patatesin suyunu yanık olan bölgeye masaj yaparak hafifçe sürerseniz sızınızı ve acınızı son derece hafifleterek o bölgeye ferahlama fırsatı verirsiniz.

Yüzünüzün göz çevrenizde bulunan ve sizi rahatsız eden koyu renkli halkalarınızdan kurtulmak için; yatmadan önce geceleri  hazırladığınız patates suyuna iki parça pamuğu ıslatıp gözlerinize yerleştirmenizi öneririz. Bir süre yatağınız da bu şekilde dinlenin. Bu uygulamayı düzenli olarak kullanmaya başladıktan 1 hafta sonun da koyu halkalarınızın neredeyse yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Gözlerinizde bulunan şişliklerden şikayetiniz varsa bu uygulama aynı etkiyi göz şişliklerinde de gösterecektir.

patates-suyu-maskesi

Patates Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Patates suyu maskesi son derece kolay ve kısa sürede hazırlayabilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Patates Maskesini hazırlamak için; 2 tane orta boyda patatesin kabuklarını iyice soyun ve evde bulunana rendenizin ince olan tarafı ile rendeleyin. Rendelemiş olduğunuz patateslerin suyunu el yordamıyla bir kasenin içine sıkın. Önceden temizlemiş olduğunuz cildinize sıkarak hazırlamış oldunuz bu patates suyunu masaj yaparak sürün. Yüzünüzü yıkarmış gibi bu patates suyunu cildinize uygulayın

Sıkılan patateslerden kalan patatesin posa kısımlarını, yüzünüzde gözlerinizin alt kısımları ile burnunuzun çevrenizden tüm yüzünüze yaydırın. Yüzünüze uyguladığınız posalar, cildinize kolaylıkla yapışacak ve kolayca düşmeyecektir. Tamamen yüzümüze uyguladıktan sonra bu şekilde 30 dakika kadar bekleyin. Beklediğimi zaman dolduktan sonra  yüzünüzü bol suyla masaj yaparak yıkayın.

İlk uygulamadan hemen ardından cildinizdeki yaşanan pürüzsüzlüğü ve yumuşaklığı sizde hissedeceksiniz. Hazırlamış olduğunuz bu patates suyu maskesini her gün uygulayabilirsiniz. Ne kadar sık zaman aralıklarında uygularsanız o kadar gelişme kaydedeceğinizi bilmenizi isteriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉