• PAYLAŞ

Çocuklarınıza Kırmız Elma Şekeri Vermeyin

  • 06/07/2016 - 19:02
  • 0 Yorum
  • 806 görüntüleme

elma-sekeriElma şekeri çocukluğunu hatırlatır bir çok kişiye, senelerce yedik bize bir şey olmadı diyenlerin sesini duyar gibiyiz. Konumuza devam ederken öncelikle belirtmek isteriz ki eski olan her şey eskide kaldı eskiden hormon yoktu, toprak temizdi, gıda ile ilgili binlerce hile yoktu desek kısadan bir açıklama olur sanırım. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara  kırmızı elma şekerinin aslında çok zararlı aynı zaman sağlıksız olduğunu ortaya çıkardı.

Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde görev alan araştırmacılar yaptıkları detaylı incelemeler sonucunda, şekere batırılarak yapılan elma şekerinde elmanın üzerinde bulunan pek çok bakterinin öldüğü fakat bu bakterilerden oldukça zararlı olanlarının elmada kalmaya devam ettiği anlaşıldı.

Listeriya adı verilen bu bakteriler çubuk üzerine batırılan elmalar üzerinde oldukça hızlı bir şekilde üremelerini sürdürüyor.  Listeriya bakterisinin sağlık açısından ölümcül risk taşıyabileceği de düşünülüyor.ABD’de yaşayan 1 tanesi bebek olmak üzere toplamda 8 kişinin ölümüne neden olan listeriya zehirlenmesi uzmanların  tedirginliğini arttırdı.Elma şekerinde üzerinde bulunan şeker, bakterilerin hızla üremesi için oldukça uygun bir ortam hazırlıyor.Bilhassa bebekler, çocuklar ve hamilelerin bu tür şekerlerden mutlaka uzak durması gerektiği ifade edildi.Listeriya hastalığı, tıbbi adı Listeria monocytogenes diye bilinen bakterilerin barındığı yiyecekleri yemenin yol açtığı oldukça ender bir hastalıktır.Listeriyadan uzak durmak için çiğ et ürünlerinden mümkün oldukça uzak durulmalı ve evimize aldığımız meyve – sebzelerimiz çok iyi yıkayarak tüketmeliyiz. Unutmayalım ki günümüzde tarım son derece tehlikeli tarım ilaçları kullanılarak yapılıyor ve bu ilaçlar çok ciddi hastalıklara neden oluyor evimize soktuğumuz her türlü gıdayı mutlaka çok iyi şekilde dezenfekte etmeliyiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉