• PAYLAŞ

Diş Tozu Nedir ve Nasıl Kullanılır? 

  • 06/09/2016 - 17:20
  • 0 Yorum
  • 2821 görüntüleme

Diş tozu oral olarak hijyen sağlamak adına diş fırçası yardımı ile kombinasyon halinde kullanılması gereken hafif aşındırıcı bir tozdur. Birçok ülkede birçok birey bunu toz şekilde değil, tozun bir tüp içerisinde diş macunu ile birlikte sulandırılmış olarak kullanmayı tercih eder. Bireylerin bulunduğu ülkeye bağlı olarak bu araçların bulunup bulunmaması koyla veya zor olabilir. Aslında gene olarak toz + diş macunu kombinasyonun kendinizin evde hazırlanması çok daha kolay olacaktır.

Diş tozlarının birincil içeriği dişlerde oluşan gıda artıklarını ve plakları temizleyecek şekilde aşındırıcı olmasıdır. Soda tuzu yaygın olarak kullanılan bir aşındırıcı olması ile beraber tuz yada tebeşir tozu da kullanılmasında sakınca yoktur. İlave olarak sabun tozu da çok daha iyi sonuçlar alınması ve bunun yanında köpürtmek için kullanılabilir. Bunlar haricinde çay ağacı özü anti bakteriyel olan maddeler yada daha lezzetli hale getirmek adına nane gibi aroma içerebilir. Diş yozun kullanılması oldukça kolaydır. Diş fırçası üzerine küçük bir miktarda macun sürün ve bundan sonra diş tozunun üzerine dokundurun. Ardından dişlerinizi fırçalamaya başlayabilirsiniz.

Diş tozu olarak en çok kullanılanı dişleri beyazlatan ve temizleyen kabartma tozu yada peroksit arasındaki reaksiyondur. Küçük bir miktarda kabartma tozu küçük bir kase içerisine konulur ve üzerine bir miktar peroksit dökülür. Daha sonra diş fırçası hazırladığınız köpüren karışıma sokularak dişler her zamanki gibi fırçalanır. Bu metot dışında sadece kabartma tozu kullanarak hafif bastırarak fırçalamayı tercih edebilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz.

dis-tozu-nedir-nasil-kullanilir-1

Diş tozları çeşitli gıda, ekstratatların ve esasiye yağlar eklenmesi ile daha farklı hale getirilebilir. Tarçın bitkisi şifalı olduğu kadar ağızdaki mikroplar ile mücadelede son derece yardımcı olacak ve arkasında oldukça sıcak bir his bırakacaktır veya nane, çay ağacı yağı gibi şifalı özler ise ağzınız içerisinde temiz ve berrak duygu hissetmenizi sağlayacaktır.

Diş tozunuzu banyo içerisinde cam kavanozda muhafaza edebilirsiniz. Kullanım aşamasında yukarıda sayılanların arasından daha iyi olanı, diş tozunun kesin olarak ıslanmaması ve topaklanmaması nedeni ile diş fırçasını içine sokmak yerine küçük bir kaşık kullanarak diş fırçasının üzerine dökülmesi daha iyi sonuç verecektir. Bu metot aynı zamanda diş tozunun kirlenmesini önlemeye de yardımcı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 24 Average: 2.7]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉