• PAYLAŞ

Unutulan Modem Şifresi Nasıl Öğrenilir?

  • 06/09/2016 - 17:40
  • 0 Yorum
  • 1123 görüntüleme

Evlerimizde iş yerlerimizde hatta neredeyse gittiğimiz her yerde internet kullanıyoruz. İnternet günümüzde özel bir ihtiyaç olmaktan çıkarak temel ihtiyaç konumu gelmiştir. Bu gün gençten yaşlısına herkes internet kullanımı benimsemiş ve aktif olarak kullanmakta. İnternet kullanımı yanında birçok sosyal ağ hesabı, mail hesaplarımız, bilgisayar, telefon derken insan yazarken dahi yoruluyor bunların kullanımı içinde birer parola gerektiriyor. Bu parolaların çoğalması ise zaman içerisinde ciddi sorunları da beraberinde getiriyor. Uzmanlar güvenlik açısından sürekli uyararak kesin olarak aynı şifreleri birkaç işlem için kullanmamız gerektiğini belirtiyorlar. Bu söylenenlere ayak uydurmaya çalışıyoruz bu da zaman içerisinde her gün kullandığımız parolaların bile unuttuğumuz anlara sebep oluyor.

Parolalar denilince akla ilk internet girişinde kullandığımız modem parolaları geliyor aslında en az kullandığımız parola olması nedeniyle de en çok unutulan parola unvanına sahip. Bir kez kullandığımız cihazlara tanımladığımız da uzun bir süre bir daha ihtiyacımız olmamasından kaynaklı olarak yeniden lazım olduğunda acaba neydi dediğimiz modem parolaları. Bu yazımızdan sizlere unutulmuş olan modem parolanızın sorun olmaktan çıkarak kolayca nasıl öğrenebileceğinizi detayları ile anlatacağız.

– İlk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızı açarak ana ekranın sol alt köşesinde yer alan başlat menüsü üzerinden denetim masasını açıyoruz.

– Denetim masası menüsü açıldığında ekranın sol üst köşesinde yer alan ağ ve paylaşım merkezi sekmesine tıklayınız.

unutulan-modem-sifresi-nasil-ogrenilir-1

– Yeni açılan sekmede ekranda sol kısımda bulunan ‘’Bağdaştırıcı ayarlarını değiştiriniz seçeneğini tıklıyoruz.

unutulan-modem-sifresi-nasil-ogrenilir-2

– Artık mevcut olan internet bağlantılarının tamamına buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

– Bu ekran üzerinde kullandığımız ve daha önce adlandırdığınız ve modeme bağlı olan internet bağlantısını seçiyoruz ve üzerinde sağ tıklıyoruz.

– İnternet bağlantımızın üzerine sağ tıkladığımızda açılan sekmelerden koyu harflerle belirtilmiş olan Durum sekmesine tıklayın.

unutulan-modem-sifresi-nasil-ogrenilir-3

– Küçük bir pencere içerisinde kablosuz ağ özellikleri açılacaktır.

– Açılan sayfa üzerinden kablosuz özellikler sekmesine tıklıyoruz.

unutulan-modem-sifresi-nasil-ogrenilir-4

-Yeni bir pencere açılacaktır bu pencerede üst kısımda yer alan güvenlik sekmesine tıklıyoruz.

unutulan-modem-sifresi-nasil-ogrenilir-5

-Yeni bir pencere daha açılacaktır, açılan pencerede orta kısmında yer alan kutucuk ve yanında karakterleri göster ibaresini göreceksiniz.

unutulan-modem-sifresi-nasil-ogrenilir-6

– Yazının sol yanındaki bulunan kutucuğa fare ile tik koyuyoruz bir üst kutucuk içerisinde ağ güvenlik anahtarı kısaca modeminize daha önce oluşturmuş olduğunuz parolanız gözükecektir.

-Parolanızı öğrendikten sonra güvenliğinizi sağlamak için kutucuk üzerindeki tiki kaldırmanız faydalı olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉