• PAYLAŞ

Doğru Bayilik Tercihi Nasıl Yapılır?

  • 05/11/2016 - 22:44
  • 0 Yorum
  • 749 görüntüleme

Doğru Bayilik Tercihi Nasıl Yapılır?

İş kurmak istiyorsunuz ancak çok fazla risk hesabı yaptığınız için bir türlü gereken adımı atamamaktan şikayetçiyseniz yapmanız gereken bayilik almaktır. Şu an için ülkemizde genişlemek için bayilik veren çok sayıda firma var. Bu sayede hem ürünlerini hem de hizmetlerini daha çok kişiye ulaştırarak daha fazla kar elde etmeyi amaçlıyorlar. Çok başarılı bayilik hikayeleri ve örnekleri ülkemizde çok sayıda bulunuyor. Bayilik arıyorum diyorsanız ve aradığınız bayiliğin kişiliğinize uygun olmasını istiyorsanız bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumalısınız. Çünkü yazının içerisinde ülkemizde en çok tercih edilen bayilik seçenekleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Amacımız sizlere istediğiniz bayilik tercihinizi doğru bir şekilde yapmanıza yardımcı olmaktır.

bayilik-tercihi

Fast Food Bayiliği

Dünya üzerinde gıda sektörünün ölmeyecek sektörler arasında ilk sırada olduğunu bilmeyen yoktur. Onun için bayilik tercihinizde bu konuyu ilk sıraya yazıyoruz. Domino’s, Burger King, M’donalds, Pizza Pizza, Akçaabat köfte gibi çok sayıda firma bayilik vererek ülkeye yayılmayı amaçlıyor. Ya da çiğköfte bayiliklerini de bu kategorinin içerisinde yazabilirsiniz. Türkiye patentli hazır yemek olarak isimlendirebileceğimiz çiğ köfte belki de gıda sektöründe en uygun şekilde bayiliği verilen gıda ürünüdür. Yatırımcısına yüzde 100 kar etme garantisi sunuluyor. Tek şarkı açacağınız dükkanı onların istediği tarzda dizayn ettirmeniz gerekiyor. Ve düzenli olarak ürün tedarik etmelisiniz. Diğer gıda firmalarından ise bayilik almak için maddi olarak çok güçlü olmalısınız. Bayilik almak istiyorum diyorsanız gıda sektörünü dikkatli bir şekilde araştırmalısınız.

Kargo Bayiliği

Ülkemizde çok sayıda kargo firması yoktur. Aslında irili ufaklı birçok kargo firması bulunsa da ülke çapında tanınan kargo sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Aras Kargo, Yurt içi, MNG ve Sürat kargo bunların arasında en bilinenleridir. Bu firmalardan rahatça bayilik alabilirsiniz. Hepsinin farklı talepleri oluyor. Sizlere anahtar teslim bir şubeyi devretmek isteyen bayilerin olacağı gibi, her şeyi sizin yapmanızı bekleyen firmalardan vardır. Sizlere sürekli olarak destek veriyorlar. Ancak sizden de sürekli olarak cironuzu yükseltmeniz isteniyor. Bayiliği almak için gerekli olan ödemeyi yapmanızı ve yıllık ya da aylık olarak reklam ve kardan belirli bir oranda kar istiyorlar. Bu durum firmanın size sunacağı şartlara göre değişiklik gösterebiliyor.

bayilik-tercihi-2

Kahveci Bayiliği

Ülke olarak çay  ve kahveyi çok seviyoruz. Günde düzenli olarak çay tüketmeyen neredeyse yok. Kahve de aynı şekilde. Gezmek için dışarı çıkıp bir mekana oturduğumuzda ya kahve söylüyoruz ya da çay bu açığın farkına varan firmalar kahve ve çayları elit mekanda içmenize imkan tanıyan kaliteli mekanlar oluşturdular. Ve bunu bayilik vererek ülkenin her tarafına yaymayı amaçlıyor. Ve bu konuda çok başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Sizden talepleri arasında işletmenin yerini belirlemenizi istiyorlar. İşletmeyi size anahtar teslim şekilde anlaşarak teslim ediyorlar. Elamanlarını buluyor ve tüm tasarımını kendileri yaptırıyorlar. Firmanın tanınmışlığına göre sizden istenecek olan ücrette değişiyor. Kahveci Hacıbaba’yı bu firmalara örnek gösterebiliriz.

Ücretsiz Bayilik

Ülkemizde sektöre yeni giren ve hızlı bir şekilde büyümek isteyen bazı firmalar talep edilmesi halinde ücretsiz bayilik fırsatı sunuyor. Bu şekilde verilen bayiliklerde en büyük amaç ürünlerin daha hızlı ve daha çok kişiye satılması oluyor. Onun için bu tarzda bir bayilik alacaksanız çok çalışmanız gerekeceğini unutmayın. Bedava bayiliklerin olduğu gibi 1 milyon TL üzerinde paraya verilen bayiliklerde bulunuyor. Burada ki değişkenlik şirketin tanınmışlığı ile doğru orantılı olarak değişiyor. Ülkede çok tanınan bir firmadan bayilik almak demek garanti bir şekilde para kazanmak demek anlamına geliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉