• PAYLAŞ

Dünyayı Bedavaya Nasıl Gezebilirsiniz?

  • 04/07/2017 - 14:27
  • 0 Yorum
  • 582 görüntüleme

Hayatımız boyunca birçok şeyin hayalini kurarız. Bunlardan bir tanesi de yaşamış olduğumuz dünyanın tamamını gezmektir. Ancak ekonomik olarak buna hazır olmadığımızdan dolayı bu fikri bir türlü hayata geçiremeyiz. Yakın arkadaşlarımızın ve diğer insanların dünyanın bir çok noktasından atmış oldukları güzel fotoğraflara imrenerek bakarız. Bunlar gibi bizim de olmasını isteriz ancak bunun için bir türlü fırsat ve imkan bulamayız. Şimdi sizlere dünya turunu bedava bir şekilde nasıl yapacağınız konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Hem konaklama hem de seyahatinizi bedava olmasa da en uygun şekilde nasıl yapabileceğinizi vereceğimiz bu bilgiler sayesinde dünyayı gezme fikrinizi ertelemenize gerek kalmayacaktır.

Gönüllü Olarak Çalışın

Amacınız sadece dünyayı gezmekse bu konuda size yardımcı olacak iş gönüllü olarak çalışmaktır. Özellikle Avrupa’da yaşayan bir çok insan web siteleri sayesinde gidecekleri yerlerde konaklama ve yemek ihtiyaçlarının karşılanması karşılığında gönüllü olarak çalışmayı kabul ediyor. Bu işleri belediyeler ya da büyük oteller veriyor. Onlar iş yükünden kurtulmuş oluyor sizler ise görmek istediğiniz şehri gezme fırsatı buluyorsunuz. Burada ki işinizi tamamladıktan sonra bir diğer nokta ile anlaşarak yolunuza devam etmeyi başarıyorsunuz. Gönüllülük esasına göre işçi arayanları bulmak için workaway, heplx ve wwoof sitelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu internet siteleri bedavaya dünyayı gezmek için harika fırsatlar sunan sitelerin başında geliyor.

Gönüllü Öğretmenlik ve Bakıcı Olarak Çalışmak

Bizler yabancı dil öğrenmek için nasıl yurt dışından insanlar getiriyorsak. Sizde gittiğiniz bölgede kendi dilinizi gönüllülük esasına göre öğretebilirsiniz. Bazı ülkeler öğrencilere yeni bir dil öğretilmesi için bu şekilde gönüllü çalışacak insanlar arıyor. Özellikle İngilizcenize güveniyorsanız gideceğiniz her bölgede ilk okul öğrencilerinden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir alanda bu hizmeti verebilirsiniz.

Öğretmenlikle birlikte sakat çocuklara da gönüllülük esasına göre işçi arayanlar bulunuyor. Bunlar genellikle bakımevlerinde ya da hastanelerde olabilir. Tabi burada çalışmak sadece bilgi ve deneyim yeterli olmuyor. Aynı zamanda güçlüde bir psikolojiye sahip olmanız gerekiyor. Çünkü sakat insanlara yardımcı olmak canınızın sıkılmasına neden olabilir. Eğer bu özelliğinize güveniyorsanız tatilinizi bedavaya getirebilirsiniz.

Sokak Sanatçılığı

Elinizde sadece bir ülkeyi ziyaret edecek kadar paranız var. Onun haricinde ilerleyebileceğinizi düşünmüyorsanız. Bu konuda size yardımcı olacak iş kolu sokak sanatçılığıdır. Her şehrin ana bir caddesi vardır. Burada performansınızı göstererek diğer ülkeye ya da şehre geçmek için para kazanabilirsiniz. Bir müzik aletini çalmayı başarıyor ya da el becerileriniz ile oluşturmuş olduğunuz eşyaları satmayı düşünüyorsanız bu size bedava tatil yapma fırsatı sunacaktır. Eğer gerçekten yaptığınız işin iyi olduğunu düşünüyorsanız bu işten hatırı sayılı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Dünyayı bedava turlamak istiyorsanız ilk işiniz el becerilerinizi geliştirmek olacaktır.

Kendinize Rota Belirleyin

Bedava bir şekilde dünyayı turlamak istiyorsanız yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ışığında kendinize dünyayı gezmenize yardımcı olacak bir rota belirlemelisiniz. Bu rotada uğrayacağınız alanları ve nasıl para kazanacağınızı belirleyerek hareket edebilirsiniz. Ulaşım içinse bir bisikletinizin olmasını tavsiye ederiz. Bu sayede ulaşım için herhangi bir para ödemekten kurtulabilirsiniz. Tabi bisiklet yerine otostop yeteneğinize de güvenebilirsiniz. İnsanlar bu konuda çok yardım sever olabiliyor. Gelişi güzel seyahat etmektense bir rotaya sağdık kalmanız size doğru işleri, doğru zamanda yapma imkanı sunacaktır. Kalacak yer konusunda sıkıntı çekmemek içinse çantanızda küçük bir çadırı sürekli taşımanızı da tavsiye ederiz. Biraz zorlu bir yolculuk olacak ancak bu yolculuğun size kattıklarını gördüğünüzde yapmış olduğunuz seyahatin farkını anlayacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉