• PAYLAŞ

Ekonomi Piyasaları Nasıl Takip Edilir?

  • 23/09/2016 - 21:39
  • 0 Yorum
  • 1160 görüntüleme

Ekonomi Piyasaları Nasıl Takip Edilir?

Hayatını devam ettirmek isteyen asgari ücretle çalışan insanda sayısız şirketleri olan milyarlarca lirayı yöneten insanlarda ekonomi piyasalarını takip etmek zorundadır. Bazen insanlar asgari ücret alanların ekonomi piyasaları ile çok ilgisi olmadığını düşünüyorlar. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü ne olursa olsun kazandığı paranın değer kaybedip kaybetmediğini bu piyasalarda yaşanan dalgalanmalar belirlemektedir. Bu neden sadece onların piyasaları takip etmek zorunda olduklarından sadece bir tanesidir. Piyasaların herkes tarafından takip edilmesi gerektiğinin gerçeğini aktardıktan sonra ekonomi piyasalarının nasıl takip edileceğini bilmeniz de gerekiyor. Bu kişinin durumuna göre farklılık gösterebilir.

ekonomi-piyasalari-nasil-takip-edilir

İlk olarak asgari ücretler geçimini sağlayan işçi sınıfını ve orta kesimin ekonomi piyasalarını nasıl takip etmeleri gerektiğini aktarmaya çalışalım. Bu işi yapmanız için farklı yöntemler bulunuyor. Televizyon ekranında düzenli olarak ekonominin işlediği saatlerde her türlü konuya değinen televizyon kanalları ve bunların programları bulunuyor. Buralardan çok rahat bir şekilde ekonomide yaşanması beklenen gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sizi ilgilendirecek kısımlar anlatıldığı için daha detaya inmenize gerek kalmayacaktır. Direkt olarak borsayı takip ederek ya da ekonomiye yön veren kuruluşların açıklamalarını takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Yakın gelecekte sizi ilgilendirecek bir ekonomik gelişmenin olup olmayacağını buralardan öğrenebilir, yatacağınız yatırımları ya da tasarruf yollarını bunlara göre şekillendirebilirsiniz. Ayrıca gazetelerin ekonomi köşeleri ve internette yayın yapan çok sayıda ekonomi sitesinden yararlanabilirsiniz.

Birde ekonomide çok önemli bir yeri teşkil eden şirketlerin piyasaları nasıl takip edeceği konusu var. Bunun için şirketler bünyelerinde çok sayıda ekonomist dahil ediyor. Muhasebeciler ile karıştırmayın. Bunların görevi şirketin geleceğine yön vermek olacaktır. Örneğin şirketin yurt dışına açılma fikrinin o an için şirkete maliyeti ve bu maliyetin geri dönüp dönmeyeceğini bu ekonomistler belirleyecektir. Girilmesi düşünen ekonominin durumu, küresel ekonominin bir girişime bakış açısı ve şirketin beklentilerinin bir arada tutularak olumlu ya da olumsuz bir sonucun ortaya çıkıp çıkmayacağı bunlar tarafından belirlenmektedir. İsteyenler özel finansal destek veren bürolardan da destek alma şansına sahipler. Bu tamamen onların tercihine kalan bir seçimdir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉