• PAYLAŞ

El Bakımı Nasıl Yapılır?

  • 22/02/2017 - 15:14
  • 0 Yorum
  • 695 görüntüleme

El Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzel ve zarif bir görünüme sahip olmak sadece doğru kıyafetler ile gerçekleşecek bir durum değildir. Bununla birlikte kişisel bakım ve makyajında önemli olduğunu es geçmemeliyiz. Sizlere bu yazımızda el bakımı gibi kişisel bakımlar arasında önemli bir yere sahip olan nokta hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız. Yapılan araştırmalarda insanlar karşısında ki insanların genellikle ilk olarak ellerine bakmaktadır. Yani elleriniz ne kadar temiz olursa karşınızda ki insanın size olan bakış açısı o şekilde gerçekleşmektedir. Tabi bunun için doğru şekilde el bakımı yapmanız gerekiyor. Sadece düzenli yıkamak ve krem kullanmak bu bakım için yeterli değildir. Tabi bunları yapmak gerekiyor ancak bunlar ile birlikte dikkat edilmesi gereken başka detaylarda var.

El bakımı ipuçları

El bakımı yapmak için öncelikle size gerekli olan bazı maddeler var. Bu maddeler limon suyu ve zeytinyağıdır. İkisi de günlük kullanımda sıklıkla kullandığımız için evimizde mutlaka vardır. Yani el bakımınızı evinizde bulunan basit malzemeler ile gerçekleştirmenin yöntemini anlatacağız.

İlk olarak 1 adet limon suyunu 3 damla zeytinyağı ile iyice karıştırmanız gerekiyor. Ve ardından hiç bekletmeden hazırlamış olduğunuz bu karışımızı elinize masaj yaparak sürmelisiniz. Bu işlemin ardından elimizi temizlemeden önce yarım saat bekletmeliyiz. Bu süre geçtikten sonra elinize bir parça temiz pamuk alıp onu bol suya sokarak elinizi temizlemelisiniz. Detaylı ve hiç karışımın kalmadığından emin olarak yıkama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu uygulamayı genelde elinizi kuru olarak hissettiğiniz zamanlar uygulamanız faydasını görmeniz açısından önemlidir.

Örnek olarak bayanların bulaşıkları yıkadıktan sonra su ile fazla temas ettiklerinde ya da soğuk su ile sürekli temas ettiklerin bu uygulamayı kullanmanız faydalı olacaktır. Bu el maskesi ile kuru cildiniz ihtiyaç duymuş olduğu temizliği sağlamış olursunuz. Aynı zamanda canlı ve zarif ellere sahip olmanıza da yardımcı olur. El temizliği için çok sayıda uygulama vardır. Anlattığımız onlardan sadece bir tanesidir. Başka bir yazımızda el bakımı ile ilgili farklı bakımların nasıl yapıldığını sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya devam edeceğiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉