• PAYLAŞ

Elbise için En Uygun Ayakkabı Tercihi Nasıl Yapılmalıdır ?

  • 21/09/2016 - 21:50
  • 0 Yorum
  • 766 görüntüleme

Elbise için En Uygun Ayakkabı Tercihi Nasıl Yapılmalıdır ?

Güzel giyinerek dışarı çıkmam ve insanların arasına karışmaya herkes özen gösteriyor. Günümüzde ki moda sektörünün çok fazla gelişmiş olması nedeniyle dışarı çıkarken giyebileceğiniz çok fazla seçenek bulunuyor. Bazen bu seçenekler arasında seçim yaparken kendimiz de zorlanıyor. Ama sadece giyeceğimiz kıyafet değil aynı zamanda kıyafetlerin altına giymemiz gereken ayakkabılar da çok önemlidir. Gerekli tercihi düzgün bir şekilde yapmazsak giyeceğimiz elbisenin bütünlüğünü bozabiliriz. Şimdi giyeceğiniz elbisenin tarzına göre tercih edeceğiniz ayakkabıları sıra ile yazalım.

Sportif elbise ile dışarı çıkmaya karar verdiğiniz altına resmi takım elbiselerin altında giyeceğiniz iskarpin giymeyi tercih etmemelisiniz. Bu tarzda giyilebilecek ayakkabılar düz ayakkabı, spor ayakkabı ve dolgu topuklar olabilir. Spor kıyafetlerimizi tamamlayacak ve sportif bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

elbise-ayakkabi-tercihi-1

Günlük kıyafetlerimizin altına giyeceğimiz ayakkabılar rahat olmalıdır. Çünkü dışarı çıktığımızda bizi tam olarak neyin beklediğini bilemeyiz. Kadınlar için yüksek topuklu ayakkabıları günlük kıyafetler ile birlikte giymeleri tercih edilmez. Ancak bu kıyafetlerin kesinlikle yasak olduğunu söylememiz yanlış olacaktır.

Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte romantik bir akşamın planlarını yaptınız. O gün giyeceğiniz altına hangi ayakkabıyı giyeceğiniz konusunda bazı tereddütleriniz var. Mevsimine göre tercihiniz değişebilir. Örneğin kış ve sonbaharda giyeceğiniz ayakkabıları bot ve çizmeden yana tercih edebilirsiniz. Bu tür anlarda salaş durumlarda giyilebilecek sandalet ve parlak ayakkabıların tercih edilmemesi tavsiye edilmektedir.

Günlük hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofislerde ayakkabı tercihimize çok dikkat etmeliyiz. Özellikle ortopedik özelliği olan ayakkabıları tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır. Ayak parmak kısımları kapatan ve topuk kısmı 10 cm’den uzun olmayan ayakkabılarınızı tercihinizin ilk sırasına yazmalısınız. Ofiste sürekli ayakkabı ile duracağınızı unutmamalısınız. Rahatlığına önem vermeniz çok önemlidir.

Gece eğlenceye gidecekseniz ya da önemli bir davete katılacaksanız ayakkabı tercihinizi askılı olan topuklu ayakkabılardan yana tercih etmelisiniz. Açık olması sayesinde aynı zamanda ayaklarınızın rahat olmasına yardım edecektir. Eğer tayt giyecekseniz giyeceğiniz ayakkabının kapalı olmasına dikkat etmelisiniz. İkisi arasında ki bağlantıyı giydiğinizde anlayacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉