• PAYLAŞ

En iyi Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

  • 21/09/2016 - 16:44
  • 0 Yorum
  • 834 görüntüleme

En iyi Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde olduğu gibi dünyanın da den çok yatırım yapılan emptiyanların başında altın gelmektedir. Değeri belirli bir seviyenin altına çok nadir olsa da düşmektedir. Onun haricinde hep bir seviyenin üzerinde seyrettiği için az risk almak isteyenler tarafından sürekli olarak tercih edilmektedir. Ancak altın konusunda doğru bilinen birçok yanlış bulunmaktadır. Bu yayında sizlere en iyi  altın yatırımını nasıl yapacağınızı ve altın yatırımı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağız.

en-iyi-altin-yatirimi-nasil-yapilir-1

Yapacağınız altın yatırımı miktar küçükse örneğin 10 bin TL civarı bir altın yatırımı yapacaksanız tercihiniz gram, çeyrek, yarım ve tam altından yana kullanmalısınız. Hareketi hızlı ve herkes tarafından bilinmeleri ile yatırımcısına hızlı bir geri dönüş sağlayacaktır. Alacağınız altınlarının değerlerini bilmek çok önemlidir. Gram olarak alınmasına rağmen bileziklerde ayar farklılıkları nedeniyle değeri düşebilmektedir. Bu nedenle alınacak altının iyice araştırılması ve saf altından yana tercih yapılması gerekmektedir.

Altını fiziki olarak bulundurmaktan korkuyorsanız bunun için yönlenebileceğiniz farklı yollar bulunuyor. Bunlardan birisi bankalara açabileceğiniz altın hesapları diğeri de altın sertifikalarıdır. Altın sertifikaları birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Ancak çok doğru bir tercih olacaktır. Bu sertifikaları almak için de bankalar ile anlaşma yapmanız gerekiyor. Ayrıca bunların sigortalarını ve gerekli işlem bedellerini de ödemesi sizin tarafınızdan yapılacaktır.

Bankalar yastık altında bulunan altınları piyasaya çekmek için farklı yöntemler deniyor. Bunlardan birisi de vadeli altın hesabıdır. Bu sayede altınınız hem altın olduğu için hem de bankada vadeli hesapta bulunduğu için değer kazanacaktır. Ayrıca finans piyasalarında bulunan vadeli altın piyasalarını da yakından takip ederek kazanç elde edebilirsiniz. Bu piyasalarda fiyatlar önceden insanlara sunulmaktadır. Bu fiyatları bilerek ne kadar kazanç elde edeceğinizin hesabını kolayca yapabilirsiniz.

Borsa üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bu da ancak hisse senedi yoluyla olacaktır. Altın sektöründe işlem gösteren şirketlerin borsada bulunan hisseleri üzerinden alım yaparak gelirlerine ortak olabilirsiniz. Şirket büyüdükçe sizde gelir elde edeceksiniz. Yüksek gelir elde etmek için sabırlı hareket etmeniz önemlidir. Borsa da işlem yapmak bunu gerektirir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉