• PAYLAŞ

En Kolay Hangi Banka Kredi Verir?

  • 22/01/2017 - 12:20
  • 0 Yorum
  • 879 görüntüleme

En Kolay Hangi Banka Kredi Verir?

İhtiyaçlarımızı karşılamada, işimizi büyütmek istediğimizde ya da farklı bir durum için nakde ihtiyaç duyduğumuz da ilk aklımıza bankadan kredi çekmek aklımıza gelir. Günümüzde bu durum biraz daha zorlaşmış olsa da duruma ve çekilecek kredinin türüne göre bankalar müşterilerine kolaylık gösterebiliyor. Tabi, bunun için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Uzun zaman önce yoldan geçen herkese kredi vermek isteyen bankalar günümüzde bu kadar kolay kredi vermiyor. Çünkü gelişi güzel verilen krediler yüzünden hem krediyi çeken insanlar zor duruma düştü hem de birçok banka iflas bayrağını çekmek zorunda kaldı. Hala bu neden ile sorunlar yaşayan insanlar bulunmaktadır.

Kolay kredi çekmenin yolu gerçekten var mı?

Herkesin bilmek istediği cevap budur. Ancak günümüzde kolay kredi diye bir şey yoktur. Evet, işlem kolaylığı sağlayan bankalar vardır. Onlarda kredi çekmeyen müşterinin bilgilerinin istedikleri şekilde olmasını isterler. Günümüzde kredi talep edenlerin ilk olarak kredi notuna bakmaktadırlar. Kredi notu devlet tarafından çıkarılan bir piyasa ile bankalar ile olan geçmişinize göre belirlenen bir nottur. Bu notun verilmesinde çok sayıda madde bulunmaktadır. Kredi kartı kullanımınız, bankalarda bulunan likit miktarınız ve geçmişte çekmiş olduğunuz kredileri nasıl ödediğinize göre notunuz 5 farklı sınıftan birisinin içinde olur. Bankalar genellikle iyi ve çok iyi sınıfları içinde olan kişilere kolayca kredi vermek isterler.

Çünkü bu kişilerin kredi ödeme oranları çok iyidir. Aldıkları parayı kesinlikle bankaya geri ödeyecekleri bu nota sahip olduklarından dolayı karar veriler. Ancak çok iyi kredi notuna sahip olsalar dahi herkesin belirli bir limite kadar kredi çekme şansı vardır. Bu limitin belirlenmesinde bankaya verdiğiniz gelir bilgileriniz çok önemlidir. Aylık 2000 TL geliriniz varsa mesela kredi limitiniz 100 bin TL olabilir, 10 bin TL sabit geliriniz varsa bu limitte yükselecektir. Bu limitler size söylenmez. Talep ettiğiniz miktarın durumuna göre bankanın sizden isteyecekleriniz de değişir. Limitleriniz arasında bir kredi isterseniz herhangi bir kefil istemeden ya da teminat göstermeniz istenmeden krediniz size verilecektir. O nedenle istediğiniz krediyi revize ederek daha düşük bir miktar ile tekrar başvurursanız krediniz büyük ihtimal ile onaylanacaktır.

Kolay kredi almanın alternatif yolları nelerdir?

Yukarıda size anlatmaya çalıştığımız bilgiler genellikle ülkemizde yıllardır işlem yapan bankalar olduğu için çok dikkatli hareket etmeleri normaldir. Ancak ülkemiz de yeni açılan bankalara giderek daha kolay kredi alabilirsiniz. Onların ilk hedefi müşteri sayılarını arttırmak olduğu için normalde kredi verirken istenilen şartlarda esneklik yapabilirler. Bu da sizin kolayca hedefinize ulaşmanızı sağlar. Ülkemizde çok sık olmasa da yeni bankalar açılıyor. Eğer diğer bankalarda kredi çekmekte zorluk yaşarsanız bu bankalara giderek talepte bulunabilirsiniz.

Hangi bankalar kolay kredi verir?

Kolay kredi denildiğinde ilk akla gelen istenilen miktarı herhangi bir şart koşulmadan alınmasıdır. Bunun yanında evrak işlerini çok uzatan bankalarda vardır. Özellikle miktar arttıkça evrak işlerinin sayısı da otomatik olarak atacaktır. Ülkemizde evrak işleri konusunda en az uğraştıran banka sıralamasında Finansbank ilk sırada yer alır. Onu Odeabank, Şekerbank, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası takip eder. Bu bankalardan kredi talep ettiğiniz gerekli şartları taşımanız halinde çok kısa sürede krediniz hesabınızda tanımlanacaktır. Tabi bu anlattıklarımızın hepsi kredi notu belirli bir seviyenin üzerinde olanlar için geçerlidir. Çok kötü kredi notuna sahip olan kişilerin hiçbir bankadan kredi çekemeyeceğini de söylememiz gerek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉