• PAYLAŞ

Eski Bilgisayardaki Bilgiler Yeni Bilgisayara Nasıl Aktarılır ?

  • 01/02/2017 - 02:47
  • 0 Yorum
  • 957 görüntüleme

Eski Bilgisayardaki Bilgiler Yeni Bilgisayara Nasıl Aktarılır ? 

Eski ve yeni bilgisayar arasında veri taşımak her zaman ciddi bir sorun olmuştur. Bilgisayarınızda bulunan verilerin miktarı yüksekse o zaman başınız büyük derttedir. Bu yazımızda eski bilgisayardaki verileri yeni bilgisayara nasıl taşıyabileceğinizi detaylandıracağız.

Sürekli olarak gelişen teknoloji, her yıl piyasaya çıkan yeni işletim sistemleri, miladını doldurmuş olan donanım parçaları derken çok severek kullandığınız bilgisayarlar için bir gün maalesef yolun sonu geliyor. Bilgisayarınız artık işinize tam anlamıyla yaramadığında ise tek çözüm yeni bir bilgisayar almanız. Daha gelişmiş özellikleri bulunan yeni bilgisayar satın almak büyük bir sorunken, eski bilgisayardaki yüksek boyutlu verileri yenisine aktarmak çok daha ayrı bir dert haline gelebiliyor. Tam bu noktada karşınıza birden çok seçenek çıkıyor. Kimisi yavaş fakat ucuz, kimisi de hızlı ama biraz pahalı olan bu yöntemlerden bazılarını sizler için değerlendirdik ve sonuçlarını yazımızın devamında görebilirsiniz.

Yöntem Bir Bulut Servisleri

Günümüzde bulut servisleri neredeyse her alanda yoğun olarak kullanılmakta. Kişisel ve iş alanında her türlü ihtiyacı karşılayabilme kapasitesi bulunan servisler sunduğu hizmete göre farklı depolama alanları sunuyor. DropBox, Google Drive, OneDrive gibi popüler bulut servisleri ise son derece yüksek miktarda kotaları ücretsiz olarak veriyor. Örnek olarak, OneDrive ile 5 GB’lık alana ücretsiz veriyor ve  bu alan size yeterli gelmezse de aylık 2 dolar karşılığında 50 GB, 7 dolar karşılığında ise 1 TB’lık bir alan kullanabiliyorsunuz. Tabiki bu seçeneğin sizin için uygun olması için internet hızınızın da iyi seviyede olması gerekli olduğunu bilmelisiniz.

Yöntem İki Harici Depolama Aygıtı

Bu seçenek aslında en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi. Artık her bilgisayar kullanıcısı ortalama 500 GB’lık bir harici taşınabilir disk aygıtına sahip. Kolay olarak verilerinizi aktarmanızı sağlayan bu diskleri gönül rahatlığıyla tercih etmenizde sakınca yok. Fakat şu an dolar kurunun 3.85 TL civarlarında seyrettiğini baz alırsanız bu yöntem harici diski olmayan kullanıcılar için biraz maliyetli olabilir.

Yöntem Üç USB Veri Aktarma Kablosu

Fazla maliyeti olmadan ve aynı zaman da bilgilerinizi internete yüklemek istemiyorsanız bu önerimizi dikkate alabilirsiniz, Sadece 30 dolar gibi bir maliyetle USB portları üzerinden bilgilerinizi hızlıca aktarabilirsiniz. Windows XP’den başlayarak Windows 10’a kadar Windows işletim sistemlerinde kolaylıkla kullanabileceğiniz bu kablo USB 3.0 üzerinden bilgilerinizi son derece hızlı aktarıyor.

Yöntem Dört PC Mover

Eski ve yeni bilgisayarlar arasında veri aktarmak için kullanılan en iyi çözümlerden bir tanesi PC Mover kullanmak olduğunu söyleyebiliriz. Bu basit fakat güçlü program ile verilerinizi farklı yolları kullanarak yeni bilgisayarınıza aktarabilme imkanınız bulunuyor. Programı kullanabilmek için gerekli olan ise iki bilgisayarınızın aynı internet bağlantısında olması. Her iki bilgisayara üzerine programı kurduktan sonra verilerinizi güvenli olarak aktarabiliyorsunuz. Aynı zaman da PC Mover kullanmak için de önünüzde 3 farklı imkan bulunuyor. Ücretsiz olan PC Mover, 15 dolar olan PC Mover Express ve 50 dolar olan PC Mover Professional. Programın daha üst sürümlerini kullandığınızda farklı seçeneğe sahip olabiliyorsunuz fakat ücretsiz olan sürümde de bilgilerinizin oldukça önemli bir kısmını aktarabileceğinizi bilmelisiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉