• PAYLAŞ

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir ?

  • 01/02/2017 - 14:17
  • 0 Yorum
  • 721 görüntüleme

Gözaltı Morlukları Nasıl Giderilir ?

Gözaltında beliren morlukların en belirgin sebebi, göz çevresinde bulunan pigmentlerin fazlalığından kaynaklanır. Aynı zaman da bölgedeki yağ katmanının azalması, yine Panda göz diye adlandırılan bu estetik dışı görüntüyü tetikler. Asyalı ve Afrikalı olan bayanlarda daha sık rastlanan gözaltı morlukları, derinin doğal bir parçası olan gözaltında mavimsi siyah lekelere sebep olurken, daha ilerlemiş olan vakalarda gözaltlarında sarkma ve yağ yoksunluğuyla birleşmesi ile kan damarlarının daha fazla görülmesine sebep olur.

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir ?

Aynaya baktığınız zaman, göz çevrenizde koyu halkalar bulunuyorsa, yalnız olmadığınızı ve hatta yapılan araştırmalar sonucunda her 3 kadından birinin gözaltı morluk sorunu yaşadığını bilmelisiniz. Kliniklere gözaltı morluk tedavisi amacı ile başvuran bireylerin hemen hemen hepsi, özellikle uykusuz olan bayanlarda ve yorgun olduklarında, gözaltlarında beliren koyu halkalardan ve aynı zaman da şişliklerden rahatsız olduklarını dile getirirler. Öncelik olarak sorunun neden kaynaklandığını incelemek gerekiyor. Eğer gözaltı morlukları bölgede bulunan yağ miktarının azalması ile beliren çöküklükten kaynaklanıyorsa, bu aşamada yağ transferi gerektirmektedir. Sadece pigment sorunu bulunuyorsa, bunun için de uygulanması gereken fraksiyonel lazer ve durumun niteliğine göre iğneli mezoterapi uygulaması yapılabilmektedir. Yağ transferi uygulamasında bireyin kendi bölgesel yağından alarak, kök hücreden zenginleştirilmiş enjeksiyon yapılır. Son derece hassas bir yapıya sahip olan gözaltı bölgesi, bu yağ transferi sayesinde yenileniyor, canlanıyor ve aynı zaman da olası komplikasyon risklerini de barındırmıyor. Uygulanacak olan tedavi yöntemine muayene sonrasında karar verilebiliyor.

Gözaltı Morlukları Tedavisi için Pratik Öneriler Nelerdir ?

-Kafein içeren jeller, suda eriyen B vitamini kompleksleri, niasinamid, temel kan damarlarının renklerini açmaya yardımcı olan ürünlerdir.

-Kan damarlarını büzmeye ve aynı zaman da gözaltı torbalarını indirmeye yardımcı olan soğuk salatalık kompresleri, göz çevresinin nemlenmesine de yardımcı olacaktır.

-Gözaltı torbalarının inmesine ve aynı zaman da gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı olacak çay kompresleri, içerisinde barındığı tanen maddesi ile etkili sonuçlar almanızda fayda sağlar.

-Aloe vera da yüzyıllardan bu yana gözaltı morlukları için kullanılan şifalı bir bitkiler arasındadır.

Gözaltı şişliklerini azaltmak adına kullanılan kremler, vitamin, gözaltı morluklarını tedavi etmek amaçlı kullanılan medikal serumlar, antioksidan ve farklı kimyasal içeriklere sahip olurlar. Bu nedenle bu tür ürünler mutlaka doktor tavsiyesi üzerine ve aynı zaman da kullanma talimatlarına uyarak kullanılması gereklidir. Aksi durumlarda beklenmeyen yan etkilere neden olarak sorunu daha çözülmez bir hale getirebilir.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉