• PAYLAŞ

Ev Almak İçin İzlenmesi Gereken Yollar Nelerdir?

  • 14/06/2017 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 828 görüntüleme

Her insanın hayalinde mutlaka bir ev alma fikri vardır. Hem barınacak bir yerinin olmasını istemesi hem de yatırım amacıyla günümüzde ev almak isteyen insan sayısı tahmin edilenden daha çoktur. Peki hayallerinizi süsleyecek bir eve sahip olmak için izlemeniz gereken yollar nelerdir. Hangi stratejiyi izleyerek bir ev sahibi olabilirsiniz. Para biriktirmek yeterli olur mu, yoksa kredi çekmekte gerekir mi? Bu gibi soruların cevapları çoğu zaman muallakta kalmaktadır. Gerçekten bir ev sahip olmak değil hayallerinizi süsleyen bir eve sahip olmak için izlemeniz gereken yollar nelerdir? Şimdi bunları maddeler halinde paylaşmaya çalışalım.

Almak İstediğiniz Evin Kararını Verin

Ev alma fikriniz mutlaka vardır ancak nasıl bir ev almanız gerektiğini olgunlaştırmanız gerekiyor. Bir apartman dairesi sizin için yeterli olur mu, yoksa havuzu olan tek kat bir ev almak mı isterseniz. Bunu belirlemek sizin ev alma konusunda ki hedefinizi oluşturmanız açısından önemlidir. Çünkü insan odaklandığı bir konuyu başarma konusunda daha başarılı olmaktadır. O nedenle öncelikle hedefinizi belirlemeniz gerekiyor.

El Almak İçin Yapıp Yapamayacaklarınızı Belirleyin

Ev almak ve hayalleriniz deki evi almak arasında bir fark bulunmaktadır. Bunun için sahip olduğunuz olanakları belirlemelisiniz. NE kadar kredi çekebileceğiniz, kredi çekerken faiz oranlarının sizi ne kadar zorlayacağını öncelikle araştırmalısınız. Ya da ne kadar peşinat verirseniz kaç para kredi çekeceğiniz ortaya çıkarılacaktır. Bildiğiniz gibi ülkemizde kredi notu kredi çekme konusunda önemli bir kriter olarak kullanılıyor. Sizde bu konuda araştırma yaparak çekebileceğiniz limiti öğrenmelisiniz.

Taşının

Kirada oturduğunuz eve yüksek bir kira bedeli ödüyorsanız hayalinizde ki eve ulaşmak için öncelikle bundan kurtulmanız gerekmektir. Hayallerinizde ki eve geçene kadar daha düşük kira verebileceğiniz bir lokasyonda ki eve taşınmanızı tavsiye ederiz. Bu sizin daha rahat birikim yapma konusunda ki önemli bir fırsatınız olacaktır. Merak etmeyin eninde sonunda istediğiniz evde rahatça oturabilecek ve zaman geçirebileceksiniz. Ancak buna ulaşmadan önce biraz sıkıntı çekmeniz gerektiğini unutmayın.

Çaba Sarf Etmeden Olmaz

Hayallerinizde ki eve ulaşmak için konforunuzdan, yediklerinizden ve içtiklerinizden feragat etmeniz gerekiyor. Çünkü bazı şeyleri başarmak o kadar kolay olmayacaktır. Ancak sonunda mutluluk olduğunuz bir konuda çaba sarf etmek sizin için çok faydalı olacaktır. O nedenle elinizden gelenden fazlasını yapmaya odaklanmalısınız. Dışarı çıkarak eğlenmek yerine evde para harcamayacağınız eğlenceleri tercih edebilirsiniz. Ek gelir getirecek işlere yönelmeniz de bunlar arasında sayabiliriz. Biraz yorulacaksınız ancak eninde sonunda amacınıza ulaşacaksınız.

Yakınınızda ki İnsanlardan Yardım İsteyin

Eğer ne yaparsanız yapın hayallerinizi gerçekleştirmek için kısa vadede başarıya ulaşamayacağınız ortaya çıkıyorsa yapmanız gereken etrafınızda ki insanlardan maddi destek istemek olacaktır. Tabi önünüze gelen her insandan bunu istemeniz olmaz ancak yakın akrabalarınızdan ve arkadaşlarınızdan bu anlamda  maddi destek talebinde bulunabilirsiniz. Tabi bunu ne zaman ödeyebileceğiniz onlara aktarmanız gerekiyor. Çünkü bazen insanlar bu nedenle akrabalık ve arkadaşlık ilişkilerinin zarar görmelerine neden olabiliyor.

Acele Karar Vermeyin

Hayallerinizdeki eve birden ulaşmak için acele etmeyin. Doğru hareket edin. Örneğin hayallerinizdeki evi belirledikten sonra bunu daha ucuza nasıl alabileceğinizin yöntemlerini arayın. Bazen insanlar bu evleri maddi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla daha ucuza satabiliyor. Bunların size denk gelebilmesi için sürekli olarak arayışta bulunmalısınız. Herkese inanmayın ve çabuk karar vermeyin. İnşaata başlamadan hayallerinizde ki evi almak daha düşük maliyet ile gerçekleştirilebilir. Bu konuda istikrarlı bir şekilde arayışlarınızı yapın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉