• PAYLAŞ

Evde Çamaşır Yıkayarak Para Nasıl Kazanılır ?

  • 24/09/2016 - 08:18
  • 0 Yorum
  • 922 görüntüleme

Evde Çamaşır Yıkayarak Para Nasıl Kazanılır ?

Ülkemizde yaşam standartları ve zorlukları maalesef ki bilinen bir gerçek tek bir bireyin eğer çok iyi bir işte çalışmıyor ise evi geçindirmesi büyük şehirlerde artık neredeyse mümkün değil. Anne baba ve iki çocuktan oluşan çekirdek aile olarak adlandırılan aile türleri daha günümüzde geçim sıkıntısı yaşıyor. Çocuklar okul döneminde ise bu durum daha zor oluyor diyebiliriz. Bu nedenle genel olarak bakıldığında bir çok ailede babanın yanı sıra anneler de çalışmak zorunda kalıyor.

evde-camasir-yikayarak-nasil-para-kazanilir-1

Annelerin çalışma mecburiyeti olması evdeki çocukların gelişimlerini olumsuz olarak etkilediği uzmanlar tarafından açıklanan istatistiklerde açık olarak görülüyor. Bu nedenle anneler evlerinde yapabilecekleri işlere daha çok yönelmeye çalışıyor. Ülkemizde evde çalışacak bayanlara bir çok alternatif bulunuyor, önemli olan bu alternatifleri doğru olarak değerlendirmekte yatıyor. Evde çalışan bayanların bu konuda en çok rahat etmeleri bir yandan ev işlerini yaparken çocuklarını göz önünde tutarak sağlıklı olarak gelişmelerini sağlarken, bir yandan ev içerisinde dışarıdan almış olduğu işleri yaparak evin bütçesine katkı sağlıyor.

evde-camasir-yikayarak-nasil-para-kazanilir-2

Bu yazımızda sizlere aslında Avrupa ‘da yaygın olarak yapılan ve oldukça gelir sağlayan bir iş kolundan bahsedeceğiz. Ülkemizde son zamanlarda aktif olarak yapılmaya başlanan bu iş kolu aslına bakıldığında maliyetler doğru olarak hesaplanır ise hiç zahmet çekmeden evin bütçesine katkı sağlamanın en basit yolu da diyebiliriz.

Bu yöntem eviniz de bulunan çamaşır makinanızı kullanmaktan geçiyor. Genel olarak iş bulmak için bulunduğunuz bölge içerisinde restoran, kafe ve lokanta gibi topluma açık olan işyerlerinin yada ofislerin yıkanması gereken malzemelerini evinizde yıkamaktan geçiyor. İş bulamak için bu sadece sosyal sitelere bulunduğunuz alanı belirterek ne alanda hizmet vermek istediğinizi belirterek ilan vermekten geçiyor. Belki de bu ilanlara çoktan rastlamışınızdır çünkü bu iş geçtiğimiz seneden beri aktif olarak yapılıyor. Bazı kişiler tamamen öğrencilere yönelik yaparken bazı kişiler ise sadece iş yerlerine yönelik olarak hizmet veriyor. Bu işi yapmaya karar verdikten sonra asıl önemli olan bulunduğunuz bölgede hangi seçeneğin daha yoğun olduğunu belirlemek olmalı. Eğer bulunduğunu bölge üniversitelere yakın ve öğrencilerin daha çok yaşadığı bir yer ise yıkama işi için bu alana yönelmelisiniz. Bulunduğunuz bölgede daha çok kafe ve işyeri ağırlıklı ise o zaman tamamen iş yerlerine odaklanmanız iş bulmanızı çok daha kolay hale getirecektir.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉