• PAYLAŞ

Windows 10 Mağaza Uygulaması Çalışmama Sorunu Nasıl Çözülür ?

  • 24/09/2016 - 00:22
  • 0 Yorum
  • 963 görüntüleme

Windows 10 Mağaza Uygulaması Çalışmama Sorunu Nasıl Çözülür ?

Windows 10 işletim sistemi pazarda yerini almasından sonra son derece olumlu geri dönüşler alıyor. Fakat söz konusu olan devasa bir işletim sisteminin yeniden hazırlanması olunca sorunlarda beraberinde akın etmeye başlıyor. Windows 10 işletim sistemi kullanılamaz durumda, yada hatalarla dolu bir işletim sistemi olduğunu söyleyemeyiz fakat yine de bu haliyle bir Windows 8.1 işletim sistemi kadar kararlı olduğunu söyleyemeyiz. Karşılaşılan sık sorunlardan bir tanesi ise Windows Mağaza Uygulaması Çalışmama sorunu. İşletim sisteminin mağaza uygulamasının kendisi sorun yaratmasıyla, doğal olarak yüklü olan diğer uygulamaları da güncellemeniz mümkün olmuyor. Windows 8 ve 10 işletim sistemlerinin bir nevi hayat damarlarından biri olan Mağazasının çalışmıyor olmasının yan etkilerinin farkındayız.

windows-10-magaza-bozuk

Windows 10 işletim sisteminizde Mağaza uygulamanız çalışmıyorsa, Microsoft’un kullanıcılarına sunduğu Sorun çözücüsünü denemenin tam zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Microsoft firmasının bu sorunu çözmek adına  bir sorun çözücü hazırladığını sanırım bilmiyordunuz. Mağaza uygulaması çalışmama sorununu yaşadığınızda çok fazla yapabileceğiniz seçenek bulunmuyor. Bu nedenle en kolay yolu tercih etmeniz gerekiyor olabilir önemli olan ise bu sorundan Microsoft ‘un haberi olması ve bir çözüm yolu sunması keza bunu her zaman yapmıyor. Sanırım söz konusu olan sıkıntı adı üstünde Market olunca ellerini biraz çabuk tutmuşlar.
windows-10-magaza-calismama-sorunu

Windows 10 işletim sisteminizde Mağaza çalışmıyorsa BURADAKİ bağlantı üzerinden Microsoft’un kullanıcılarına sunduğu Sorun çözücüsüne giriş yapıyoruz ve açılan web sitesinden RUN sekmesine basıyoruz.

Site üzerinden otomatik düzeltme çalıştığında, Windows Mağaza uygulaması direk olarak açılacak ve hemen ardından bir komut satırı penceresi karşınıza çıkacaktır. Bu yaşanan hareketlilik sorununuzun çözülmeye başladığının bir göstergesidir.

Bu işlem sonucunda eğer sorununuz çözülmez ise yapmanız gereken Windows Mağaza uygulaması cihazınızdan kaldırıp yeniden kurmanız kesin olarak sonuç olacaktır. Bazen hataları düzeltmiş olmasına rağmen eski kurulum olduğundan açılma sorunu devam edebiliyor. Bu işlemlerin yapılmasının ardından cihazınızı yeniden başlatmayı ihmal etmeyin.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉