• PAYLAŞ

Evde Diş Beyazlatmanın Yolları Nelerdir?

  • 20/06/2017 - 04:32
  • 0 Yorum
  • 612 görüntüleme

Ağız bölgemiz özellikle de dişlerimiz sağlığı çok önemlidir. Bunun için düzenli olarak bakım yapmanız gerekmektedir. Bunun için diş doktorunuzdan yardım alabileceğiniz gibi isterseniz evde ki kaynaklarınızı kullanarak dişinizi beyazlatmayı başarabilirsiniz. Sadece diş sağlık açısından değil aynı zamanda güzel bir görünüme sahip olunması için de beyazlık önemlidir. Evinizde kolay ve basit yöntemler kullanarak dişlerinizi rahatlıkla beyazlatabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz bazı doğal malzemeler bulunmaktadır. Şimdi sizlere evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz doğal malzemeler hakkında bilgiler vereceğiz. Bu konuda kullanabileceğiniz doğal malzemeler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bunları kullanırken yapmanız gerekenleri de detaylı açıklamalar şeklinde sizlere bahsetmeye çalışacağız.

Karbonat

Evde dişlerin beyazlatılması için kullanılan en kolay ve en yaygın yöntemlerinde başında karbonat gelmektedir. Bunu kür olarak hazırlamanız gerekmektedir. Bu kür sayesinde dişlerinizin daha beyaz görünmesini ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını başarabilirsiniz. Bunu iki farklı yöntem ile uygulayabilirsiniz. Diş macununun üzerine biraz karbonat sürerek dişlerinizi fırçalamak daha beyaz dişlere sahip olmanız konusunda yardımcı olur. Ya da direkt olarak parmaklarınız ile karbonatı dişlerinize sürerek beyazlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Karbonat beyazlığın yanı sıra demir ve mineralleri de içerisinde barındırmaktadır. Bu da dişlerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda dişlerin içerisinde bulunan bakterilerinde yok almasını sağlar. Gün de bir kez uygulamanız beyazlık için yeterli olacaktır.

Çilek ile Dişlerin Beyazlatılması

Bu güzel kırmızı ve tatlı yiyecek ile dişlerinize güzel bir bakım yapabilirsiniz. Çilen dişlerde malik asit nedeniyle oluşan tatarın oluşmasının önüne geçmektedir. Aynı zamanda dişlerin beyazlığına kavuşması konusunda da yardımcı olmaktadır. Çilek aynı zamanda sürekli olarak dişlerin etrafında oluşan bakterilerinde ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli olarak çilek tüketmek dişlerimizi hem daha beyaz bir görünüme sokacaktır hem de sağlığını koruması konusunda yardımcı olacaktır. Amaçlanana ulaşmak için bunu kullanmalısınız.

Tuz Yardımı ile Beyazlık

Tuz bilindiği gibi anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Aynı zamanda dişlerin temizliğine yardımcı olmaktadır. Tuz hem dişlerin temizlenmesi hem de beyazlaması için kullanılmaktadır. Aynı zamanda tuz diş etlerinde oluşan bakterilerin temizlenmesi konusunda da etkilidir. Tuzu dişleriniz üzerinde iki farklı şekilde uygulayabilirsiniz. Öncelikle tuz dişlerin üzerinde direkt olarak uygulanabilmektedir. İkinci olarak ise tuzu dişlerinizin üzerinde diş maçını ile birlikte uygulayabilirsiniz. Dişinizin üzerine bir miktar tuz atmanız yeterli olacaktır. Bu dişlerin beyazlamasını sağlayacaktır.

Defne Yaprağı

Bunu da dişlerin sağlığı ve beyazlaması için kullanabilirsiniz. Öncelikle defne yaprağını ezmeli ve toz haline getirmelisiniz. Bunun etkisinin daha yüksek olmasını sağlamak için portakal kabuğunu da ekleyebilirsiniz. Bu karşımızı günlük en az 5 dakika boyunca dişlerinize uygulamak bembeyaz dişlere sahip olmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Beyazlık ile birlikte bu karışım diş etlerinde oluşan tartar oluşumun da önüne geçme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Havuç

Bu besin kaynağı daha çok gözler için tavsiye edilse de bununla birlikte diş sağlığının oluşturulması aynı zamanda beyaz bir görünüme sahip olunması için de faydalıdır. Bunu uygulamak için rendelenerek küçük birer parça haline getirilmesi gerekmektedir. Ardından diş macunu ile birlikte dişlere uygulanmalıdır. Havucun sert yapısı dişlerin arasında bulunan zararlı maddelerin yok edilmesine yardımcı olur.

Bu uygulamalardan sadece bir tanesini dişlerinize uygulayabileceğiniz gibi isterseniz birkaç tanesini dişlerinize uygulayabilirsiniz. Amaçlanan diş sağlığı ve beyazlığına bu doğal yöntemler sayesinde rahatça ulaşabilirsiniz. Tabi tüm uygulamaları fazla abartmadan yapmanız gerektiğini de unutmamanızı özellikle tavsiye ederiz.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉