• PAYLAŞ

EVDE DOĞAL YOLLARLA DİŞ NASIL BEYAZLATILIR ?

  • 16/06/2016 - 18:32
  • 0 Yorum
  • 909 görüntüleme

Hepimiz biliyoruz ki sosyal çevrede kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri, özgüvenlerinin tam olabilmesi için kişisel görünüşleri çok önem arz etmektedir. Kişinin dış görünüşü her ne kadar iyi olursa sosyal çevrede de bir o kadar yer edinebilmesi de kolay olabilmektedir. Bu sebeple kişiler ufak gibi görünen fakat hayatımızda çok önemli bir yere sahip dişlerinin bakımına çok özen göstermelilerdir. Sağlıklı bir tebessüm, çekinmeden gülebilmek ve konuşabilmek için beyaz dişlere sahip olmak kişiler için büyük bir şanstır. Fakat günümüzde toplumumuzda diş bakımına ayrılan meblağ üzülerek söylenilebilir ki neredeyse sadece diş hastalıkları durumlarında harcanmaktadır. Dişin içi kadar önemli olan temiz ve beyaz görünmesi kişileri maddi bakımdan zorlayacağı için ikinci planda kalmaktadır. Şimdiki yazımızda sizlere evde doğal yöntemler ile dişlerinizi beyazlatabileceğiniz ipuçları önereceğiz. Şimdi sırayla birkaç yöntem ile doğal yollardan dişleri bembeyaz nasıl yaparız bunlara bakalım:

Herkesin evinde olan fakat diş beyazlatmada etkili olabileceğini tahmin etmediği ürünler diş üzerinde gözle görülebilecek etkiler yaratmaktadır. Bunlar arasında karbonat başta olmak üzere limon, çilek, adaçayı, tarçın, tuz ve dahası yer almaktadır. İlk olarak karbonatın etkisinden söz edecek olursak; karbonat yüzyıllardır diş beyazlatmak için kullanılan ürünlerdendir. Hatta pek çok diş macununun da içerisinde bulunmaktadır. Fakat diş macunu içerisinden ziyade direkt olarak nemli diş fırçasının üzerine bir çay kaşığı kadar karbonatı ilave ettikten sonra üzerine bir damlada limon, bir tutam adaçayı ve tarçını ilave ederek ağır ağır dişlerinizi fırçalar ve bu işlemi haftada bir defa tekrarlarsanız dişlerinizdeki beyazlanma etkisini hissedeceksiniz. Diş beyazlatma yöntemleri arasında kullanılabilecek bir diğeri üründe çilektir. Bu yöntem diğer uygulamaya göre çok daha basit olup etkisi de zamanla dişi olduğundan daha fazla beyazlamasına ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Bir adet yıkanmış çileği ezdikten sonra diş fırçası yardımı ile aynı bir macun gibi dişlerinize uygulayıp yine haftada bir veya iki defa tekrarlarsanız beyazlama etkisini hissedebilirsiniz. Yine tuzda içerisindeki bileşenler sayesinde diş beyazlatma yöntemleri arasında bulunmaktadır. Bir tutam tuzu nemli diş fırçasının üzerine döker ve dikkatli bir şekilde fırçalama işleminizi gerçekleştirirseniz dişleriniz doğal beyaz rengine kavuşmuş olabilmektedir.
Gün içerisinde tüketilen besinler yüzünden dişler üzerinde sararma oluşabilmektedir. İşte bu ve bunun gibi pek çok yöntem ile dişlerinizde oluşan çay, kahve, sigara lekesi gibi izleri zamanla azaltarak yok edebilmektesiniz. Fakat sağlıklı bir gülüş için dişlerinize daima bakım yapmanız ve bu yöntemleri de ilave olarak kullanmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉