• PAYLAŞ

Evli Çiftler için 10 İnanılmaz Para Biriktirme Stratejisi

 • 25/12/2016 - 17:49
 • 0 Yorum
 • 673 görüntüleme

Evli Çiftler için 10 İnanılmaz Para Biriktirme Stratejisi

Evlilik iki güzel insanın birbirleri ile mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmeleri için yapılan bir anlaşmadır. Hem maddi hem de manevi olarak birbirlerini desteklerler. Ancak evlilikte maddi sürecin sürekli kötü yönde gitmesi sonunda evliliğin çatırdamasına neden oluyor. Hem finansal durumunuzu düzeltmek hem de istediğiniz hayalleri gerçekleştirmek için evli çiftlerin yapabilecekleri 10 para biriktirme yöntemini anlatacağız. Evlilik ülkemizde çok masraf gerektiren bir organizasyon gerektiriyor. Onun için yeni evlenen çiftler ya da yeni evlenecekler para biriktirme konusuna dikkat etmelidir. Önceden yapılacak hazırlık çok önemlidir. Şimdi sıra ile evli çiftler için 10 farklı para biriktirme yöntemini sizler ile paylaşacağız.

 

 1. Biriktirmeye Hazırlanın

Artık para biriktirme konusunu tek başınıza yapmayacağınızı bilmelisiniz. O nedenle de para biriktirme konusunu eşiniz ile konuşmalısınız. Nasıl para biriktireceğiniz ve ne için para biriktireceğinize birlikte karar vermelisiniz. Görev paylaşımını çok iyi yaptıktan sonra para biriktirmek sizin için kolay olacaktır.

 1. Altın Alıp Satın

Düğünlerin en büyük artısı yeni evli çiftlere takılan altınlardır. Bu altınlar genellikle düğünden sonra bozdurularak borçların ödenmesi sağlanır. Arta kalanlarda bir kenarda bekletilir. Bunun yerine altın alım satım işlemi yapmanız daha mantıklı olacaktır.

 1. Etkinlikleri Birlikte Organize edin

Bu kaçınılmazdır. Evlendikten sonra yapacağınız her eğlence aktivitesini birlikte yapmalısınız. Yüksek fiyatlar istenmeyen mekanları bulmak ikiniz için çok zor olmayacaktır. Bu da hem keyif almanıza hem de az para harcamanıza yardımcı olacaktır.

 1. Kampanyaları Takip Edin

Evinizin ihtiyacı olan bir ürünü almak için kampanyaları yakından takip etmelisiniz. Bu takip sayesinde ihtiyacınız olan şeyleri aha uygun fiyata alabilir yada 3 al – 2 öde gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu da aile ekonominizin düzenli olmasına yardımcı olacak bir uygulamadır.

 1. Faturalara Dikkat Edin

Aile olduğunuz andan itibaren tüm harcamalarınızı dikkatli yapmaya başlarsınız. Ancak en önemli nokta faturalardır. Elektrik, su, doğalgaz gibi faturaları her ay düzenli olarak kontrol edin ve onları düşürmek için kendinizce yöntemler bulmaya çalışın.

 1. İhtiyaçlarınızı Birlikte Belirleyin

Artık bireysel olarak düşünemezsiniz öncelikle bunu kabul edin. Ve eve alacağınız en ufak detayı bile birlikte almaya karar verin. Herkesin kafasına göre harcama yapması evli çiftleri en büyük kabusudur. Amacınızı yani para biriktirerek geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız buna dikkat edin.

 1. Tatilinizi Önceden Planlayın

Evlenecek çiftler ya da yeni evli çiftler mutlaka tatile gitmek isterler. Birlikte unutulmaz zamanlar yapmak tabi ki hakkınız ancak bunu pahalı yapmanızın anlamı yok. Önceden planlan tatil sayesinde hayalinizde ki tatili çok uygun fiyatlara yapabilirsiniz.

 1. Finansal Gücünüzü Birleştirin

Eşlerin ikisi de çalışıyorsa ortaya bazen garip durumlar çıkabilir. Bu durumun çıkmaması için eşlerin güçlerini birleştirmesi önemlidir. Bu tür çiftlerde en önemli sorun parayı kimin yönettiğidir. Kendinizi bir şirket olarak düşünün ve sizlerde yönetim kurulunun iki üyesi olduğunu kabul edin. Yani parayı ikiniz birlikte yönlendirin.

 1. Borç Planı Yapın

Bazen düğünler çok masraflı olabiliyor. Bu durum yeni evli çiftlerin ilk yıllarında onların kabusu olabiliyor. Bu nedenle bu güzel günleri iyi bir şekilde yaşayabilmek için bir borç planı hazırlamalısınız. Bu süreç sona erene kadar yapılacaklar listesini belirleyin ve ona harfiyen uyun.

 1. Çocuklarınız ya da Emekliliğiniz için hesap oluşturun

Geleceğiniz sizler için çok önemlidir. Hem doğacak çocuğunuzu düşünerek hem de yaşlılıkta kimseye muhtaç olmamak için bankaya giderek düzenli bir hesap oluşturun. Bu başta bir angarya gibi gelecektir ancak gelecekte çok işinize yarayacağını kabul edin.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉