• PAYLAŞ

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

  • 27/07/2016 - 01:43
  • 0 Yorum
  • 799 görüntüleme

Online dünya giderek büyüyen bir pazar olarak dikkat çekiyor.  Bu nedenle çok sayıda şirket bu pazardan pay almak istemesi ile birlikte rekabet giderek artıyor ve bu rekabetle birlikte sosyal medya devleri sürekli olarak yeni özellikler ekleyerek üyelerini tutmanın yollarını arıyor. Youtube canlı yayın servisini yayınlayarak video izlenme konusunda kendisini geçmeye yaklaşan Facebook’un bir adım önüne geçmeyi başarmıştı. Bu hamleye karşılık olarak Facebook canlı yayın servisini hizmete sundu. Artık cep telefonlarınız yardımı ile sadece çektiğiniz videoları ya da fotoğrafları değil direkt canlı olarak bulunduğunuz yerin durumunu Facebook üzerinden canlı olarak yayınlayabileceksiniz.

Bu aynı zamanda Periscope uygulamasına karşı yapılan bir karşı hamle olarak da görülebilir. Ancak kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan uygulama kadar kullanışlı olup olmadığı tartışılır. Neyse uygulamanın devam edip etmeyeceği, rakipleri ile gireceği mücadele de başarılı olup olmayacağını bize zaman gösterecek. Biz şimdi sizlere Facebook canlı yayın uygulamasını nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

İlk olarak yapmanız gereken İSO ya da Android uygulaması üzerinden Facebook uygulamasını açmak olacaktır. Durumunuzu güncelleme seçeneğine tıklayarak yeni sekmelerin açılmasını sağlayacaksınız. Eğer canlı yayın özelliği profiliniz için aktif olarak sunulmuşsa Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş özelliği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneği tıkladıktan sonra karşınıza bu uygulamayı nasıl kullanacağınıza dair küçük bir bilgi aktarımı gelecektir. Devam seçeneğini tıklayarak karşınıza gelecek ekrana canlı yayınınıza bir isim verebilirsiniz ve bu yayını kimlerin izleyeceğine karar verdikten sonra canlı yayını başlatabilirsiniz.

Bu kadar kolay bir şekilde ekstra bir uygulama indirmeden ya da ayar yapmaya gerek olmadan Facebook üzerinden canlı video paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu özelliğin devreye girmesi ile birlikte sosyal medya devi bu konuda kendisine rakip olarak gördüğü Periscope’u alt etmeyi planlıyor. Ancak insanların şu an için Periscope’dan vazgeçmek istemediklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü daha herkes tarafından bilinen bir uygulama olmadığı için belirli bir kitleye hitap ediyor. Belki ileri de bu dengenin yeri değişecektir. İkisini de denedikten sonra hangisinin size hitap ettiğine siz karar verebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉