• PAYLAŞ

Google Görsel Çeviri Özelliği Nasıl Kullanılır ?

  • 27/07/2016 - 01:48
  • 0 Yorum
  • 712 görüntüleme

Google sürekli olarak sunduğu birçok özelliği ile her zaman ilk adımı atmayı başarıyor. Google Translate binlerce kullanılan bir özellik olmasının yanı sıra eklenen yeni görsel çeviri kabiliyeti ile farkını artırarak rakiplerini alt etmeyi başarmayı planlıyor. Peki, tam olarak görsel metin çeviri özelliğini nasıl kullanacaksınız. Yapmanız gereken şeyler neler olacak. Bu yazımızda sizlere bu detayları paylaşacağız bu sayede görsellerde yazan yazıların fotoğrafını çekerek Türkçesini öğrenebiliriz ya da herhangi bir yabancı dile çevirebilirsiniz.

En popüler çeviri kaynaklarından olan Google Translate yeni özelliği görsel çeviri yapmayı Türkçe dahil olmak üzere dünya üzerinde kullanılan 20 dile çevirisini yapabiliyor. Metin çeviri özelliğini nasıl kullanabiliriz. Bu konuda sizlere kısaca bir açıklamada bulunacağız. Eğer telefonunuzda Google Çeviri uygulaması varsa hemen deneyebilirsiniz ancak yoksa ilk yapmanız gereken APP Store ya da Play Store üzerinden Google Çeviri özelliğini telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulama telefona indikten sonra yapmanız gereken ise çevirmek istediğiniz kelimenin yazılı olduğu yeri telefonunuz ile çekmeniz gerekiyor. Daha doğrusu çekmeniz gerekmiyor. Uygulamayı açıktan sonra ekranın sol tarafında bulunan fotoğraf karesine tıkladığınız da uygulama sizden kamerayı kullanma izni isteyecektir. Kamera kullanma iznini verdikten sonra tek yapmanız gereken telefonunuzu yazılı metinin olduğu yere odaklamak olacaktır. Anında çeviri hizmetinden yararlanabilmeye başlayacaksınız.

Bu özellik ile yurt dışına çıkan insanların hayatlarının büyük ölçüde kolaylaşacağına emin olabilirsiniz. Bir sözlükte ya da çeviri programına kelime yazmanıza gerek kalmadan bulunduğunuz yerin etrafında yazanları kısa sürede kendiniz için anlamlandırabileceksiniz. Ya da uzun bir yazılı metni Türkçeleştirmek için o dili bilen birisine olan ihtiyacınız ortadan kalkacaktır. Yeni bir uygulama olan bu özelliğin gelişim sürecinin devam ettiğini söyleyebiliriz. İleride destekleyeceği dil sayısının artacağını ve bu sayede bu uygulama ile dünya üzerinde rahatça dolaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Yakın zamanda Google Translate’in sesli konuşma özelliği de kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Bu iki özelliğin bir araya getirilmesi ile hiç bilmediğiniz ülkelere gitmek için kendinizde aşırı bir güven duygusu etkisi yapabileceğiniz tahmin ediyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉