• PAYLAŞ

Facebook’ da Arama Geçmişi Nasıl Silinir ?

  • 08/08/2016 - 21:08
  • 0 Yorum
  • 897 görüntüleme

Facebook uygulaması yaptığımız tüm aramaları doğrudan kayıt altına alıyor. Bu kayıt altına alına aramaların silinmesi işlemini uygulama içerisinden yapılmasına da olanak sağlıyor.

Sosyal medya denildiği zaman başlangıç noktası olan aynı zaman da dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal paylaşım sitesi  Facebook kullanıcılarının yapmış olduğunuz tüm aramaları kayıt altın da tutuyor. Bu tamamen kendi özelinize giren bir detay olduğu için canınızı sıkabilir ve hatta silmek isteyebilirsiniz. Facebook uygulamasının tuttuğu arama geçmişi kayıtlarını aşağıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde rahatlıkla bütün kayıtları silebilirsiniz.

– İlk olarak Facebook uygulamasından hesabımıza giriş yapıyoruz.

– Daha sonra aşamadan aşağıda yayınladığımız görselde olduğu gibi uygulamanın sağ üst kısımda bulunan küçük ok işaretine tıklayarak hareketler dökümü sekmesine tıklıyoruz.

facebook-uygulamasında-arama-gecmisi-nasıl-silinir

– Yaptığımız işlemin ardından ise hareketler dökümü ekranın sol tarafında bulunan menüden seçenekleri genişletebilmek için daha fazla sekmesine tıklayarak genişletiyoruz.

facebook-uygulamasında-arama-gecmisi-nasıl-silinir

-Daha fazla seçeneği ile genişlettiğiniz menüden Ara sekmesine tıklıyoruz.

facebook-uygulamasında-arama-gecmisi-nasıl-silinir

– Karşımıza gelecek ekran aşağıdaki görsel gibi olacaktır. Bu açılan ekranda arama kayıtlarını sil sekmesini onaylayarak işlemimizi tamamlıyoruz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra arama geçmişinize dahi tüm kayıtlar tamamen silinmiş olacaktır.

facebook-uygulamasında-arama-gecmisi-nasıl-silinir

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉