• PAYLAŞ

Facebook Uygulamasında Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

  • 23/08/2016 - 10:40
  • 0 Yorum
  • 941 görüntüleme

 

Sosyal medya uygulamaları üzerinden canlı yayın yapma akımının oldukça hızla artmasıyla birlikte, bu özelliğe kayıtsız kalmayan Facebook uygulaması, Canlı Yayın özelliğini kullanıcıları için devreye sokmuştu. Arkadaş listemizde bulunan kişilerin yada sayfaların, canlı yayın yapmaya başladığı anda otomatik olarak gelmeye başlayan bildirimlerinden sizde rahatsız oluyorsanız, bu özelliği devre dışı bırakmanın yöntemini sizler için hazırladık.

Facebook uygulamasında arkadaş listenizde bulunan bir kişi veya beğendiğiniz bir sayfa canlı yayın yapmaya başlamasıyla otomatik olarak ekranınız da bildirim alıyorsunuz. Bu bildirimlerin asıl amacı, yapılan hiçbir canlı yayını kaçırmamanız, maalesef bu bildirimler zaman içerisinde son derece rahatsız edici de olabiliyor. Bu sürekli olarak gelen bildirimleri devre dışı bırakmak, birkaç dakika zaman ayırarak kolayca halledebileceğiniz bir işlem.

Facebook Uygulamasında Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır 1

İlk olarak kullandığınız cihaz üzerinden Facebook uygulamasını açıyoruz. Sayfanız üzerinde bulunan Bildirimler sekmesine tıklıyoruz, açılan sekme üzerinden Ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Uygulamasında Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır 2

Açılan sekme üzerinde Bildirim Ayarları’nı göreceksiniz. Bu sekme üzerinden, Facebook uygulaması içerisinde bildirim almak istediğiniz yada istemediğiniz bütün detayları kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Burada gerekli işlemi yapmanız için ihtiyacımız olan kısım; Canlı Videolar sekmesi olacak. Canlı Videolar sekmesine geldiğinizde hemen yan tarafında bulunan Açık sekmesine tıklayarak ister Tümü Kapalı seçeneğini işaretleyebilir, isterseniz de Öneriler Kapalı seçeneğini tercih ederek işaretleyebilirsiniz

Facebook uygulaması üzerinden yaptığınız bu ayar sonrasın da canlı yayın yapan kişi listenizde ekli olan veya takip ettiğiniz bir sayfa üzerinden yapılan canlı yayın bildirimlerini bir daha almayacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉