• PAYLAŞ

Facebook Veri Arşivi Bilgisayara Nasıl İndirilir?

  • 21/08/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 1032 görüntüleme

İnterneti kullanan neredeyse herkesin ilk olarak Facebook hesabına şöyle bir giriş yaptığını düşünürsek, sosyal medya sitesiyle zannedilenden fazla vakit geçiriyoruz. Uzun zamandır kullanılan Facebook uygulaması yılların arşivini bünyesinde barındırıyor ve bu arşive istediğiniz aman erişmeniz incelemeniz mümkün.

Yıllar önce kullanmaya başladığınız Facebook hesabınızda elbette zaman içerisinde çok şey değişti. Mesela artık o ilk yıllarda kullanım heyecanı ile paylaşılan saçma durumlar veya bir dönem oldukça popüler olan esprileri nerdeyse kimse paylaşmıyor. Artık uygulamayı kullanan herkes daha dikkatli paylaşımlar yapıyor ve Facebook bütün kullanıcılar profillerini bir seviyede tutmaya çalışıyor. Şuan kullandığınız hesabınızdaki paylaşımlarınız ve yaptığınız etkileşimler oldukça farklı olabilir peki eskiden uygulamayı nasıl kullandığınız hiç merak ettiniz mi? Facebook kullanıcılarına bu olanağı sunduğunu ve gerçekten çok ilgi çekici olduğunun altını çizelim.

Facebook, hesabınızı ilk oluşturduğunuz günden itibaren hesabınızla ilgili olan bütün verileri, sosyal medya devi sunucularında saklıyor ve bu verileri istediğiniz anda indirebiliyorsunuz. Facebook sunduğu bu arşiv sayesinde bir zamanlar hesabınızdan yaptığınız paylaşımlar ile birlikte bunları ben mi yazmışım yada paylaşmışım demeniz mümkün. Ortalama olarak baktığınızda bu veriler sayesinde, geçmişe doğru 10 yıl kadar geriye seyahat etmiş olacaksınız. Hesabınıza kimleri eklemişiniz veya hesabınızdan bu güne kadar kimler sizi silmiş her türlü detayı bu arşivde içerisinde bulmanız mümkün.

İlk olarak bilgisayarımızdan Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz ve ardından ayarlar sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Veri Arşivi Bilgisayara Nasıl İndirilir 1

Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra ekranda yeni bir sekme açılacak aşağıdaki görsel de kırmızı ile belirlediğimiz Facebook verilerimi indir sekmesine tıklıyoruz.

Facebook Veri Arşivi Bilgisayara Nasıl İndirilir 2

Facebook Verilerimi indir sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza bir açıklama çıkacak genel olarak Facebook arşivinin ne olduğunu detayları ile anlatan bir açıklama. Bu aşamadan arşivimi başlat sekmesine tıklıyoruz burada bir uyarı çıkacak biraz zaman olacağını belirten bu sizin ne kadar içerik depoladığınız ile alakalı olduğunu belirtelim.

Facebook Veri Arşivi Bilgisayara Nasıl İndirilir 3

Bu işlemin tamamlanmasının ardından e-posta adresinize bir indirme linki gelecektir önceden belirtelim bazen aksilikler meydana gelebiliyor bu durumda yaptığımız işlemi yeniden yapmak kesin olarak sonuç verecektir. Facebook size rar dosyası halinde bütün arşivinizi gönderecektir.

Facebook Veri Arşivi Bilgisayara Nasıl İndirilir 4

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉