• PAYLAŞ

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 22/07/2016 - 12:32
  • 0 Yorum
  • 693 görüntüleme

Gece dışarı çıkacaksınız önemli bir yemek yiyeceksiniz ya da sizin için önemli olan birisi ile buluşacaksınız, tamamen eğlenme amacıyla çılgın bir gece geçirmek için de dışarı çıkabilirsiniz. Bu kararı verdikten sonra gece makyajı nasıl yapacağınız yönünde karar vermekte zorluk yaşıyorsunuz. Size bu yazımızda bu makyajı nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz.

gece-makyaji-nasil-yapilir

Size gece makyajı yaparken gerekli olan malzemeleri sayarak anlatıma başlayalım. Nemlendirici, Göz altı kapatıcısı, Koyu ve açık transparan pudra, açık renkte astar far, Fondöten, parlak, sıcak ve koyu renk farlar gibi sayabileceğiniz tüm makyaj malzemelerine sahip olmanız gerekiyor. Tüm kadınların bileceği şekilde makyajınıza başlamadan önce yüzünüze nemlendirici sürmeniz gerekiyor. Bu sayede yüzünüzü temizlemiş olacaksınız. Bunu yaptıktan sonra ikinci yapacağınız işlem kusurları kapatmak olacaktır. Daha çok göz çevresinde oluşan morlukların ve koyulukların kaybolması için göz altı kapatıcısı ve diğer bölgelere ise fondöten uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Eğer dekolte bir elbise giyecekseniz bu bölgeye de fondöten uygulaması yapmaya özen gösterin.

Göz bölgesine yapacağınız uygulamalar öncesinde daha temiz olması ve ortaya güzel bir görüntü çıkması için göz altlarına pudra uygulaması yapmalısınız. Diğer bölgelere de koyu pudra uygulaması yapılmalıdır. Şimdi sıra göz çevresine yapacağınız makyaja geldi. Göz üstlerine astar far sürme ile makyaja başlayabilirsiniz. Açık bir renk astar far uygulamaya dikkat edin. Sürdüğünüz astarın üzerine gölgelik adı verilen işlemi yapmalısınız. Bunun için koyu renk farlardan herhangi birisi kullanabilirsiniz. Bunların hepsini yaparken karşınızda bir ayna olmasına özen gösterin. Çünkü bu sayede yaptığınız makyaj karşısında olacak olan kusurları görmüş olacaksınız.

Giderek makyajın sonuna yaklaşıyoruz Highliner sürümüne sıra geldi. Kirpik dibinden kaşın ucuna gelecek şekilde sürmeye başlayın ve çizgisini bozmadan sürme işlemini tamamlayın. Bundan sonra geriye küçük adımlar kalıyor. Bu adımları da yaparak makyajınızı kusursuz bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Makyaj esnasında en çok dikkat etmeniz gereken durum aşırı malzeme kullanmamak olacaktır. Amacınız yüz güzelliğini ön plana çıkarmak olmalıdır ortaya boya küpünden düşmüş izlenimi vererek dolaşmanıza gerek yok.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉