• PAYLAŞ

Kombin Nasıl Yapılır ?

  • 22/07/2016 - 12:43
  • 0 Yorum
  • 1328 görüntüleme

Dolabınızda birçok elbise var. Bunları birbirine uydurarak giymek için yeterli bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Bunu yapmak için renklere hakim olmanız gerekiyor. Renkleri uyumlu bir şekilde kullanmak güzel bir kombin oluşturmanıza olanak verecektir. Bu sayede aylardır belki de yıllardır giymediğiniz elbiselerini değerlendirme şansına sahip olacaksınız. Yazımızda kombin yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve uygulamaların nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağız. Vereceğimiz bilgilerin ışığında kendi dolabınızda bulunan elbiseleri kullanarak güzel kombinler oluşturabilirsiniz.

Kombini yapmadan önce vücudunuza yakından tanımanız gerekiyor. Ayrıca kıyafet zevkiniz de kombini oluşturmak için önemlidir. Kombin yapmak temelde kıyafetlerin birbirine uyumlu bir şekilde hazırlayarak giymeye hazır hale getirmektir. Vücudunuzda sevdiğiniz ya da sevmediğiniz bölgeler vardır. Örneğin bel bölgenizin kalınlığından hoşnut olmayabilirsiniz. Ya da basen bölgenizin dar olmasından şikayetçi olabilirsiniz. Yapacağınız kombinler de dar olan basen bölgeniz için dar etekler giymemeye özen göstermelisiniz. Eğer gene de giymek istiyorsanız basen bölgenizi gizleyecek tercihler yapmalısınız.

kombin-nasıl-yapılır?

Kombin yapmanın en önemli detayı renkleri birbirine uygun hale getirmektir. Genellikle zıt renkler birbirine denk getirilerek kombin yapılır ancak bunu yaparken birbirine uymayan renkleri bir araya getirmek zorunda değilsiniz. Son yıllarda modaya olan yoğun ilgi nedeniyle renk yelpazesi giderek artmaktadır. Bunlara uygun olmasının yanında nötr renkler olarak bilinen siyah, gri ve beyaz renkleri rahatça yapacağınız kombinin içerisinde kullanabilirsiniz.

Renkler konusunda emin olduktan sonra yapacağınız kombini hangi ortamda giyeceğinize karar vermelisiniz. Günlük ya da özel bir davette giymek için hazırlayacağınız kombilerin birbirinden ayırt etmelisiniz.  Günlük kombin yapımında özellikle rahatlık ön planda olurken, özel bir davette hazırlayacağınız kombinler gideceğiniz mekanın durumuna göre farklılık göstermelidir. Örnek vermemiz gerekirse bir arkadaşın düğüne katılacaksanız, o düğünde hangi sıfatla bulunacağınız kombin için önemlidir. Yapılacak düğünün konseptine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ya da düğünün yapılacağı mevsime göre kombini oluşturmaya dikkat ederek hazırlık yapmalısınız. Kombini yaparken elinizde bulunan kıyafetleri ve renkleri iyi ayırt etmelisiniz. Kombin yaparken mutlaka dolabınızda siyah bir etek, güzel bir elbise ve beyaz renkte bir gömlek mutlaka bulundurmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉