• PAYLAŞ

Google Allo Güncellemesi GIF Klavye, Çoklu Pencere Nasıl Kullanılır ?

  • 19/12/2016 - 09:20
  • 0 Yorum
  • 793 görüntüleme

Google Allo Güncellemesi GIF Klavye, Çoklu Pencere Nasıl Kullanılır ?

Google 2016 yılında bir çok yenilik ve yenilikçi adımlar ile kendini gösterdi. Bir çok alanda farklı uygulamalar ile karşımıza çıkan Google ‘ın Hangouts uygulamasından sonra sahneye çıkardığı ve yerini alması beklediğimiz Allo adlı mesajlaşma uygulamasını sürekli olarak güncelleyerek rakiplerine bağıra bağıra ben geliyorum diyor. Google Allo ilk kullanıma sunulduğunda sürekli olarak eksik yönlerinin olduğu dile getirilerek eleştiriler aldı. Teknoloji tutkunları aslında yapışan bu eleştirilerin son derece yersiz olduğunu asıl güncellemelerin daha sonradan geleceğinden emindi. Keza teknoloji yakından takip edenleri Google yanıltmadı ve Google Allo ardı ardına yeni güncellemeler alarak her geçen gün daha iyiye gidiyor. Bizlerde bir teknoloji tutkunu olarak daha ileri giderek Google Allo uygulamasının aldığı bu güncellemelerin henüz yolun başı olduğunu iddia ediyoruz. İlerleyen zamanlarda Google Allo daha farklı ataklar yaparak rakip uygulamalarda bulunmayan bir çok özelliği bünyesine katacağına inanıyoruz.

Facebook günümüzde kullanılan bir çok uygulamada bulunan özelliğin neredeyse fikir sahibi diyebiliriz. Ancak bu durumun içerisine Google karıştığında biraz daha geniş açıdan bakmak gerekiyor. Google Allo uygulamasına gelen Allo v2.0 güncellemesi ile birlikte akıllı mesajlaşma özelliği daha da iyileştirildiğini söyleyebiliriz. Google Allo uygulamasına büyük değişiklikler getiren yeni sürüm ile birlikte kullanıcı deneyimi de oldukça iyileştirildi. Uygulama özellikleri arasında bulunan en önemli yeniliklerden bir tanesi hızlı yanıt. Bu özellik sayesinde size gelen mesajı bildirim alanında görebiliyor ve anında cevap yazabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu durum göz önüne alındığında dikkati çeken bir diğer detay ise Google Hangouts ve Messenger ile doğrudan aynı kulvara gelmiş olması. Sizlere yazımızın başında aktarmaya çalıştığımız tam olarak buydu yapılan eleştiriler oldukça erken yapılmıştı ve hala Google Allo hakkında konuşmak için oldukça erken.

Google Allo uygulamasına kazandırılan bir diğer yenilik ise rakiplere benzer olan  Android Wear platformunda uğraşmaya gerek kalmadan sesli mesaj veya emoji ile cevap verebilme özelliği. Oldukça basit kullanıma sahip olan özellikte tıklayın ve çizimle veya sesle yanıt verin bu kadar kolay.

Google Allo uygulamasına yapılan güncelleme ile gelen diğer yenilik ise Android 7.1 ve üstü sürüm kullanan cihazlarda GIF klavye kullanımının bulunması. Bunun dışından kullanımda olan Çoklu pencere modu da oldukça beğeni topluyor. Kullandığınız akıllı cihazınızın ekranında birden fazla pencere açarak ayrı sohbetler yürütülebiliyorsunuz. Uygulama içeriğine kazandırılan farklı yenilikler doğrudan paylaşım yapabilmeniz, gizli mod uyarıları almanız ve yatay kullanım modu.

Google Allo uygulamasının son sürümünü Android işletim sistemli cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Google Allo uygulamasının son sürümünü İOS işletim sistemli cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

 

Google Allo uygulamasına gelen Allo v2.0 güncellemesi ile gelen yenilikleri sizlera aktarırken dikkatimizi çeken bir güncelleme yapıldı ama oldukça farklı özellik daha şimdiden uygulama içeriklerinde yerini aldı. 2017 senesinde Google Allo uygulamasına gelecek olan güncellemelerde ne gibi yeniliklerle karşılaşacağımız şimdiden büyük merak konusu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉