• PAYLAŞ

Google Aramalarında Sitenizin Üst Sırada Çıkmasının Yolları Nelerdir?

  • 13/07/2017 - 17:00
  • 0 Yorum
  • 633 görüntüleme

İnternet denildiğinde günümüzde birçok insanın aklına ilk olarak gelen şeylerden birisi Google olarak karşımıza çıkıyor. Bu internet firması gerçekten çok güçlü alt yapısı ile hizmetlerini çok farklı şekillerde internet kullanıcılarına sağlıyor. En önemli hizmeti ve günümüzde verdiği diğer hizmetlerin temelini oluşturan arama sistemidir. Bu sistem günümüzde site sahiplerini çok yakından ilgilendiriyor. Çünkü bu aramalarda ilk sıralarda çıkmak sitelerine daha çok insan gelmesini sağlıyor. Bu işlem sanıldığı kadar kolay bir yöntem ile olmuyor. Bunu başarabilmek için belirli bir düzen içerisinde çalışılması ve sürekliliğin esas olarak tutulması gerekiyor. Tabi bunları belirli bir çerçevede yapmak gerekiyor.

Arama Motoruna Uygun Hale Getirmek

Google bu konuda sürekli olarak güncellemeler yapıyor. Amaç gerçekten emek harcayan ve içerik üretmek için uğraşan insanların emeklerinin boşa gitmesinin önüne geçmekten başka bir şey değil. Siteye girilen içeriğinin spam yani çalıntı olarak algılanmaması gerekiyor. Saliseler içerisinde binlerce site arasında arama yapan Google’ı bu konuda kandırmaya çalışırsanız çok büyük bir hata yapmışsınız demektir. Size tavsiyemiz sitenizin içeriğini ne olursa olsun özgünlükten şaşmadan hareket etmeniz olacaktır. Zaman içerisinde bunun faydasını görecek ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmayı başaracaksınız. Size bu konuda ki tavsiyemiz gerçekten dikkatli olmanız gerektiğidir. Resimlerin de orijinal olması sizin için faydalı olacaktır.

SEO Çalışması Yaptırın

Sitenizin üst sıralarda çıkması için arama motoru optimizasyonu yapmanız gerekiyor. Bu iki farklı şekilde yapılması gerekiyor. Bir tanesi iç diğer ise dış seo olarak yapılıyor. Bunları en doğru şekilde yapmanız Google’ın gözünde sitenize gerçekten ilgi gösterildiği anlamına geliyor. İç seo çalışması makalelerin başlıklarının sayfa ile alakalı olması gerekiyor. Bir araba sitesine yemek makalesi başlığı çok da uygun değildir. Bununa birlikte başlık etiketlerinin düzenlenmesi, site haritasının olup olmadığı, tüm cihazlarda çalışıp çalışılmadığına da dikkat edilmesi gerekiyor. Yani sitenizin tüm tablet, telefon ve bilgisayarlar üzerinden açılıp açılmadığına odaklanmanız gerekiyor. Bu yapının doğru şekilde çalışıp çalışmadığını sürekli olarak kontrol etmeniz gerekiyor.

Search Engine Optimizatino yani arama motoru optimizasyonun bir diğer işlemi ise dış seo işlemlerinin yapılmasıdır. Yani sitenizin diğer sitelerde paylaşılması gerekiyor. Sitesinin linkini çok farklı sitelerde genelde sitenizin konusu ile ilgili sitelerde yayınlanması gerekiyor. Bu sayede sitenize daha fazla içerik sağlanması gerekiyor. Backlink, tanıtım yazısı ve sosyal medya kanallarında imleme çalışmaları düzgün ve dikkatli bir düzen içerisinde yapılmalıdır. Trafik çekmek amacıyla illegal içerik barındıran sitelerine link vermek ise sağlıklı değildir. Başlangıçta yüksek bir trafik akışı sağlasa da zaman içerisinde bu Google tarafından black seo olarak kabul edilerek siteniz zararlı siteler arasında olduğu kabul edilecektir. Kesinlikle bundan uzak durmanız gerekiyor.

Adwords Çalışması

Sitenizin üzerinde para kazanmanın yollarından birisi de Google’ın bir başka hizmeti olan reklam verme hizmetidir. Belirli bir miktar karşılığında siteniz için belirlemiş olduğunuz kelimelerde üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun belirli bir sürü yapılması gene sitenin aramalarında o kelime geçtiğinde üst sıralarda çıkmanızı sağlamasına yardımcı olacaktır. Mutlaka sizlerde arama işlemlerinizde yanında reklam yazan linklerin üst sıralarda görüldüğüne şahit olmuşsunuzdur. Eğer e-ticaret siteniz varsa bu gereklidir. Ancak diğer normal içerik üretilen sitelerde fazla bu konulara eğilmek gerekmez. Google arama işlemlerinde sitenizin üst sırada çıkmasını sağlayacak olan çalışma genel anlamı ile bir bütündür. Hepsine birlikte odaklanmak sitede ki gelişmelerin yüksek olması konusunda önem arz etmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉