• PAYLAŞ

Google Chrome RAM Sorunu Nasıl Çözülür?

  • 23/08/2016 - 12:20
  • 0 Yorum
  • 729 görüntüleme

 

Kullandığımı cihazlar üzerinden internete erişim konusunda en çok tercih ettiğimiz web tarayıcılarından bir tanesi olan Google Chrome’un sistem kaynaklarınızı çok daha tasarruflu kullanma konusunda yapmamız gereken bir kaç işlemi, sizler için derledik.

  1. Setup Kurulumun Yapılırken Next Next Finish Yap Alışkanlığından Vazgeçin!

Genel olarak büyük sıkıntılar doğuran kötü bir alışkanlıktır. İnternet reklamcılığı sektörünün son zamanlarda giderek gücünü artırması şirketlerin ve aynı zaman da kötü niyetli üçüncü kişilerin gözlerini kullandığımız web tarayıcılarına dikmesine sebep oldu. Dikkatsizce yapılan kurulum sonrası web tarayıcınızın içine reklam eklentileri enjekte edilmesi sıkça yaşanan sorunlar arasında. Bu da internet üzerinde deneyiminizi son derece olumsuz yönde etkilendiği gibi kullandığınız Chrome web tarayıcınızın olması gerektiğinden daha fazla kaynak harcayarak sistemimizi oldukça hantal bir duruma sokmasına yol açar. Bu nedenle herhangi bir program kurulumu yaparken setup aşamasında ileri demeden önce açılan sekme üzerinde otomatik işaretli olan kutucukları okuyarak isteğiniz doğrultusunda başka bir yazılım yüklemesini engellemelisiniz.

  1. Güncel Sürüm Kullandığınızdan Emin Olun!

Kullandığınız tarayıcının mutlaka hatalarında arındırılmış güncel, kararlı bir sürüm olduğundan emin olun. Adres çubuğunun içerisine chrome://help/ yazarak tarayıcınız üzerinden güncelleme ekranına hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün.

resim 1

  1. Uzantılara Mutlaka Dikkat Edin!

Chrome Web Tarayıcınıza üzerine ilave işlevler kazandıran uzantıları eklerken oldukça dikkatli olmalısınız. Kötü niyetli yazılımcılara tarafından oluşturulmuş olan uzantılar, kişisel verilerinizi ele geçirebileceği gibi tarayıcınız üzerine reklam zararlıları ekleyerek son derece ağır çalışmasına neden olabilirler. Uzantıları yüklerken kullanıcıdan istediği genel izinleri mutlaka gözden geçirmeli, Google’ın kullanıcılarına sunduğu eklenti havuzunda bulunmayan uzantıları kesin olarak eklememelisiniz.

Google Chrome RAM Sorunu Nasıl Çözülür

  1. Facebook Uygulamasının Otomatik Oynatma Özelliği!

Facebook uygulamasının yakın zamanda getirdiği yenilikler arasında videolar play tuşuna tıklamadan izlenebilir duruma geldi. Oldukça fazla tartışmalara sebep olan bu değişiklik kotalı internet erişimi sağlayan kullanıcıları son derece zor duruma soktuğu gibi Chrome’un da çok daha fazla bellek harcamasına neden oldu. Bu nedenden dolayı tarayıcınızı kullandığınız zamanlarda Facebook sekmesini direk olarak kapatmanız performans açısından oldukça önemli bir rol oynuyor.

resim 3

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉