• PAYLAŞ

Bilgisayar Üzerinden Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

  • 23/08/2016 - 12:00
  • 0 Yorum
  • 1046 görüntüleme

Geçtiğimiz aylar içerisinde yenilenen Intagram web servisi, maalesef ki fotoğraf yükleme özelliğine sahip değil. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak ve kişisel fotoğraflarınızı bilgisayarınız üzerinden Instagram’a yüklemek istiyorsanız size vereceğimiz önergeleri takip etmeniz yeterli olacak.

Son derece popüler olan fotoğraf ve video paylaşma uygulaması her geçen gün daha farklı özelliklere kavuşuyor ve yaptığı her yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılarının daha fazla sevmesine neden oluyor. Instagram uygulamasının Mobil ve web sürümleri bulunmasına rağmen, web sürümü maalesef ki mobil sürüm kadar geliştirilmiş değil. Instagram uygulamasının deneyimini bilgisayarı üzerinden yaşamak isteyen kullanıcılar, bir noktadan sonraki aşamada engellerle karşılaşıyor. Bu engellerin arasına baktığınız da en büyük engel olarak da bilgisayarınızda fotoğraf yükleyememek göze çarpıyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için bazı yardımcı yazılımları kullanarak Instagram uygulamasına fotoğraf yüklemeniz artık mümkün.

Gramblr Yazılımı ile Instagram’a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflarınızı Instagram uygulamasına yüklemek istiyorsanız bu aşamada Gramblr uygulaması yardımınıza koşuyor. Gramblr uygulamasını kullanarak kişisel fotoğraflarınızı telefonunuz üzerine aktarmaksızın Instagram hesabınızda kolaylıkla paylaşabilirsiniz. İlk olarak Gramblr yazılımının BURADAN bilgisayarınıza indiriyoruz.

resim 1

Uygulamayı bilgisayarınız üzerine indirdikten sonraki aşamada uygulamayı ilk olarak açtığınızda yukarıda bulunan görselde ki gibi bir ekran karşılıyor olacak. Burada doldurmanız gereken bilgilerinizi doğru olarak yazdıktan sonra fotoğraf yükleme işlemine geçiş yapabiliriz.

resim 2

Uygulamaya bilgilerinizi yazıp giriş yaptıktan sonra yukarıda görselde bulunan ekran ile karşılaşacaksınız. Bu karşınıza çıkan ekran uygulamanın ana ara yüzü olup tüm yapacağınız işlemlerinizi buradan hızlıca gerçekleştirebileceksiniz. Kişisel fotoğrafınızı ya da videonuzu Instagram uygulamasına yüklemek için hemen orta kısımda bulunan Buraya Tıklayın sekmesine tıklayıp yüklemek istediğiniz resminizi seçmeniz gerekiyor.

resim 3

Uygun olan bir resim seçtikten sonra, isterseniz fotoğrafın boyutlarıyla kolayca oynayabilir ve resmin ne kadarlık bir kısmının Instagram uygulamasında görüneceğiniz ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafınızın boyutunu ayarlama işlemini bitirdikten sonra kaydet sekmesine tıklayarak bu adımı da hızlıca geçebilirsiniz.

resim 4

Bu aşamada yukarıdaki görselde bulunan bir ekran sizi karşılıyor olacak. Bu ekran üzerinde Filtreler ve Hareketler sekmesinden dilediğinizi seçerek fotoğraflarınızı kolayca kişiselleştirebilirsiniz. Biz uygulamayı göstermek amaçlı olarak filtreler kısmını seçtik.

resim 5

Bu aşamada fotoğrafınız üzerinde bir sürü kişiselleştirilmiş ayar yapma imkanınız var. Efektler, ışıklandırmalar, çerçeveler ve daha fazla fotoğraf aracını bu sekmede bulabilirsiniz. Buradaki işlemi tamamladıktan sonra Kaydet sekmesini tıklayarak son aşamaya geçiş yapıyoruz.

resim 6

Bu ekran üzerinde fotoğraflarınız hakkında açıklama yazabilir, hashtagler ekleyebilir yada emojiler dahil etme imkanınız bulunuyor. Ayrıca yükle sekmesinde bulunan Başka bir zaman sekmesini işaretleyerek hazırladığınız fotoğrafınızın ayarlayacağınız bir zamanda Instagram uygulamasına yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Gönder sekmesine tıkladıktan sonra fotoğrafınızı Instagram’da görebilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉