• PAYLAŞ

Google Chrome Vr Desteği

  • 11/07/2016 - 21:34
  • 0 Yorum
  • 841 görüntüleme


Google kendi tarayıcısı olan Chrome’a ve tüm web sitelerinde çalışabilecek VR özelliğini getirecek bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Google’ın üzerinde çalıştığı ve getirmeye hazırladığı özellik sadece belirli destekleyen web sitelerinde değil halihazırda kullanılan bütün web sitelerinde sorunsuz çalışacak.

google_chrome_vr_teknolojisiGoogle Android Platformu üzerinde şekillendirmeyi planladığı yeni  özellik Google kendi tarayıcısı olan Chrome’ da bu platforma dahil edecek.

Google hazırladığı eklenti markası ve modeli ne olursa olsun herhangi bir sanal gerçeklik gözlüğüyle kullanılan bütün web sitelerinin sanal gerçeklik ortamında görüntülenmesine olanak sağlayan entegrasyon şu anda Google tarafından test aşamasında. Google hazırladığı yeni özellik  aynı zaman da Daydream ve Cardboard ile de sorunsuz olarak çalışabilecek. Google üzerinde çalıştığı VR Shell isimli özelliğin test aşamaları devam ettiğinden dolayı kullanıcıları ile ne zaman buluşacağı konusunda kesin bir bilgi vermese de özelliğin son testleri yapıldığını söyleyebiliriz.

Teknolojinin hızla ilerlemesi hayatımıza yeni cihazların kullanımını da beraberinde getiriyor. Hayatımıza giren her yeni cihazın sorunsuz çalışabilmesi için uygulamalarında  aynı zaman da entegrasyonu gerekiyor. Hali hazırda kullandığımız bir çok uygulama firması yeni teknolojilerin kullanımında önde gelenler arasında olmak için ciddi çaba ve bütçe harcıyor. Sanal gerçeklik teknolojisi oldukça ilgi gören yeni bir özellik ve henüz emekleme aşamasında olmasına rağmen teknoloji devlerinin oldukça ilgisini çekmiş durumda bu firmalara göre geleceğin teknolojisi sanal gerçeklik olacak.

Google yakın zaman da yapılan I/O 2016 etkinliğinde yeni teknoloji olan VR  ilgili yoğun çalışmalar yapacağını sinyallerini vermişti. Şimdi ise bu çalışmaların ilk meyvelerini alacağa benziyor. Google ve diğer firmaların bu alanda oldukça fazla çalışma yürüttükleri biliniyor bunların arasında sektörlerinde en iyi olan oyun firmaları da var. Sanal gerçeklik teknolojisi yakın zaman da evimizde kullanılan bir çok cihaz üzerinde karşımıza çıkacak. Google ilk hamlesini yaparak bu alanda ismini daha çok duyuracağının haberini verdi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉