• PAYLAŞ

LINE Uçtan Uca Şifrelemeye Geçti

  • 11/07/2016 - 19:28
  • 0 Yorum
  • 1031 görüntüleme

line-uctan-uca-sifreleme-degistiDünyada 600 milyon kullanıcı bulunan popüler sohbet uygulamaları arasında olan Line, kendini yenileyen uygulamalar arasında yer aldı. WhatsApp ‘ın başlatmış olduğu ve oldukça ilgi gören uygulaması olan uçtan uca şifreleme işlevini LINE varsayılan olarak kullanıcılarına sunmaya başladı. Aslında LINE, şifreli sohbet işlevine çok daha önce de sahipti, ancak bu işlevi kullanmak için Letter Sealing üzerinden kullanıcının isteğine bağlı olarak sunuyordu.

Yapılan bu değişiklikle birlikte Line, oldukça geç de olsa uçtan-uca şifreleyen sohbet işlevini kullanıcıları için uygulamalarının arasına katılmış oldu. Uçtan-uca işlevin tüm kullanıcılara sunulması ile birlikte Hidden Chat  işlevinin kullanımına olan ihtiyaç ortadan kalktığından bu işlev, LINE uygulamasından kaldırıldı.

Uçtan – uca şifreleme kullanıcılara kendi aralarında yapılan sohbetlerde oldukça salam bir güvenlik sunuyor, firmalara tarafından yapılan açıklamalarda yapılan sohbetlerin internet sağlayıcısının da dahil olduğu uzun bir listenin hatta hizmeti sağlayan uygulamanın bile yazışmaları okuyamadığı yönünde.

WhatsApp ve Apple’ın iMessage uygulaması yazılanların sadece sohbette bulunan kullanıcılar tarafından okuyabilmesine izin veren uçtan-uca şifreleme işlevini yakın zaman diliminden beri varsayılan olarak kullanıcılarına sunuyordu.  2011 yılından bu yana kullanımda  LINE 2015 yılındaki verilere göre 600 milyon gibi ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmış tercih edilen bir uygulama. LINE yaptığı bu yenilikle aslında pazarda bende varım derken aynı zaman da yeniliklerin de arkasının geleceğinin işaretini verdi diyebiliriz. Sosyal ağ uygulamalarının son zamanlarda ki değişim ve yenilik rüzgarı piyasada bulunan tüm uygulamaları etkilediğini söylemek mümkün.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 1]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉