• PAYLAŞ

Facebook’dan Kendini İmha Eden Mesaj

  • 11/07/2016 - 19:26
  • 0 Yorum
  • 847 görüntüleme

Sosyal ağ devi facebook üzerinde yapılan yeni değişiklikler ile mesajların belirli bir süre ile sınırlanarak silinmesinin mümkün olacağı duyuruldu. 

Kullanım da olan mesajlaşma uygulamalarında yer alan ve özellikle son kullanılır hale gelen gönderilen mesajların kendi kendine silmesi özelliklerinde Facebook’ta yeniliğe gidildi. Sosyal ağ devi Facebook tarafından duyurulan resmi açıklamalarda kullanıcıların kendi kendini imha eden mesaj servisini kullanabileceği gibi aynı zaman da yeni uygulama ile birlikte bundan sonraki zaman için de kullanıcıların sadece belirledikleri zaman içerisinde geçerli olacak mesajlar göndermesi mümkün olacak.

Mesajların Tarihleri Belirlenecek

Kullanıcılara göndereceğiniz mesajlarda mesaj için istediğiniz belirli bir tarih aralığının girilmesi durumun da bu özellik otomatik devreye girecek. Gün, ay ve yıl sıralamasıyla girilecek tarih ile aynı zamanda birlikte mesajın belirlenen tarihte otomatik olarak silinmesi mümkün olacak. Gönderilen mesajın belirlenen tarihte silinmesi ile birlikte özellikle yollanan mesajı okumayan kullanıcıların bu mesajdan haberdar olması önlenecek. Bu bakımdan kullanıcıların bu yeni özellikten yararlanarak  iletişim kurması farklı bir mesajlaşma yönteminin yaşanmasını sağlayacak.

Resmen Kullanıma Giriyor

Facebook yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklama yeni uygulamanın resmen kullanıma sunulduğunun altını çizerken, bu yeni özelliğin kullanıcılar tarafından ne kadar ilgi görüp görmeyeceği de önümüzdeki zaman diliminde görülecek. Son zamanlarda sosyal ağ devi Facebook özellikle mobil uygulama kullanıcılarına yönelik pek çok yenilik gözlemlenirken yapılan son yenilik ile birlikte Facebook çok daha kapsamlı bir hale getirilmiş oldu. Pek çok kullanıcı için mesajlarının silinebilmesi fazla bir anlam ifade etmese de farklı kullanıcılara hitap ederek  ihtiyaçları Facebook tarafından fazlasıyla karşılanabilir durumda.

Sosyal ağ konusunda adını kanıtlamış markalar son zamanlarda oldukça yenilikçi yeniliklere imza atıyorlar her biri diğerinde olmayanı ortaya koymaya çalışıyor bu yenilikler oldukça hız kazanmış durumda nereye kadar bu şekilde devam edecek bunu da zaman bize gösterecek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉