• PAYLAŞ

Yağ Yakıcı Kahve Kürü

  • 11/07/2016 - 19:24
  • 0 Yorum
  • 851 görüntüleme

Zayıflamaya yardımcı olacak olan kahve, yağ yakan besinler grubunda bulunan 3 temel malzemeden oluşuyor: Süt, kahve ve tarçın. Hazırlayacağınız kürün tarifine bakmadan önce kullanacağımız besinlerin yararlarına bir göz atalım.

yag-yakici-kahveKahvenin en büyük özellikleri arasında iştah kesmeye yardımcı olmasıdır, abur cubur gibi aşırı yeme isteğini keser. İdrar söktürücü niteliği olan kahve bol su ile beraber içildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına son derece yardımcı olur. Vücudumuzdaki yağ yakımı için 3 tane temel şart bulunur. Yeterli miktarda protein almak, kan şekeri dengesi ve yeterli miktarda kalsiyum almak… Kürde kullanacağımız süt hem bu şartları tamamen yerine getiriyor hem de kişinin sağlık olarak zayıflamasını sağlıyor. Tarçın etkin özellikleri arasında ise hem kan şekerini dengeler hem de kullanıcının tatlı yeme isteğini engeller.

Malzeme Listesi ;

  • 1 su kadar bardağı süt
  • 1 tane çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı kadar gold ya da klasik kahve

Yağ yakıcı kahvede kullanacağınız sütü mutlaka geceden hazırlamayı unutmayın. Geceden hazırlayacağımız sütü ve çubuk tarçını küçük bir tencereye koyup kısık ateşte kaynatın. Bunu yapılmasının asıl amacı, tarçının özlerini iyice süte karışmasını sağlamaktır. Sütümüzün  kaynamasının ardından ocaktan alıyoruz ve sabaha kadar içinde çubuk tarçını da bırakıp bekletin.

Yağ yakan kahvenizi hazırlayıp içmek için en uygun zaman dilimi akşamüstü 4 ila 5 saatleridir. Bu saatlerde insanın enerjisi düşer ve kişi akşam yemeğinde daha fazla miktarda yemek ister. Amacımız bunu engellemek ve yağ yakılmasına katkı sağlamak için saat 4 ya da 5 gibi kahvenizi için. Kahveyi hazırlarken ise, geceden hazırladığınız tarçınlı sütü tekrar ısıtıyoruz 1 tatlı kaşığı kadar kahve ilave edip karıştırarak yapın.

Nelere Dikkat Etmeliyiz  ;

  • Kahvenin yanında mutlaka 2 bardak su içmelisiniz ki yakılan yağlar ter ya da idrar yoluyla vücuttan dışarı atılabilsin.
  • Bu kahveyi kürünü hazırlarken ikisi, üçü bir arada satılan hazır kahvelerle yapmayın; bu ürünler kesinlikle gerçek kahve değil kimyasal karışımlardır. Klasik, gold veya filtre kahveler kullanmalısınız. Kahvenin vücutta olacak etkisini gösterebilmesi için minimum 1 hafta düzenli olarak kullanmalısınız.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉