• PAYLAŞ

Güçlü Saçlar İçin Sarımsak ve Zeytinyağı

  • 11/07/2016 - 19:17
  • 0 Yorum
  • 841 görüntüleme

Sarımsak ile zeytin yağının saçlarımıza sağladıkları temel fayda, saçların dökülmesin de oldukça yavaşlatıcı etki göstermesidir. Hatta bazı araştırmalara göre yeni saçların bile çıkmasında dahi etkin rol oynamaktadır. Son yıllarda son derece popülerleşen bitkisel kürler, zeytinyağının saçları yumuşatma özelliği ile de birleşerek saç bakımında oldukça etkili bir çözüm sunmaktadır.

sac-dökülmesi

Sarımsağın Saç İçin Faydaları

Sarımsak içerisinde bulunan sülfür maddesi sebebiyle, başta saçlarımız  olmak üzere tırnaklar, cildimiz ve sinirler için son derece faydalı olmaktadır. Sülfür dışında, sarımsağın içinde bulunan bol miktardaki E vitamini ve selenyum; saç sağlığı konusunda oldukça önemli katkı sağlamaktadır. Sarımsak; aynı zaman da yıpranmış olan saçların beslenmesini sağlar ve kolojen üretimini de arttırır.

Sarımsak katkısı bulunan saç bakım ürünleri ; şampuanlar, sarımsak yağı, saçların tekrar oluşumunu sağlama konusunda destekleyici olmaktadır. Ayrıca saçların zayıf olduğu kısımlara doping etkisi göstererek saçların tekrar çıkmasını sağlamaktadır. Sarımsaktan en iyi şekilde yararlanabilmek için sarımsağın öz kısmının mutlaka temiz olan saç derinize temas etmesi ve aynı zamanda masaj yapılarak uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

Zeytinyağı, hem saçımızın hem de saç derimizin yumuşamasını sağlayarak yıpranmış olan kısımları onarıcı etkisi ile öne çıkmaktadır. Saçlarımızı kurutmakta ve şekillendirmekte kullandığımız makineler elbette zamanla içerisinde yıpranmaya neden olmaktadır, bu yüzden en doğal bakım olan zeytinyağından faydalanmak sizlere son derece yumuşak saçlar sunacaktır.

sarimsak-yagi-faydalari

Daha güçlü ve daha gür saçlara kavuşmak için hazırlamanız ve uygulamanız gereken kür ; 2 diş iri boyda sarımsağı rendeleyin. 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyin. Hazırladığımız karışımın üzerine 1 adet yumurta sarısını ekleyin ve güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu kürü uygularken mutlaka saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat  bu şekilde bekleyin. Sonrasında iyi bir şampuanla saçlarınızı iyice yıkayın. Tarifi verdiğimiz bu kürü, haftada 3 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉