• PAYLAŞ

Google Now Kartları Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 13/12/2016 - 12:56
  • 0 Yorum
  • 772 görüntüleme

Google Now Kartları Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Google uzun zaman önce başlattığı ve fazla ses çıkartmadan yürüttüğü projelerinden yavaş yavaş iyi sonuçlar almaya başladı. Bundan dört sene öncesinde duyurduğu projeler arasında olan Google Now sistemi günümüze geldiğimizde epey bir yol aldı ve artık sıklıkla kullanılan uygulamalar arasında. Aslına bakıldığında Apple firmasının Siri asistanla rekabet eden Google Now etkileyici sonuçlar almayı başarıyor. Apple ‘ın firmasının geliştirdiği kişisel asistan Siri gibi Microsoft’un kullanıcılarına sunmuş olduğu alternatif çözümü olan Cortana da her geçen gün biraz daha ilerleme gösteriyor. Bir çok bireyin beğenerek kullandığı Google Now’ın özelliği yardımcı bilgi kartları ve bunların dışında OK Google sesli komutuysa asistana komut verme ve aynı zaman da iş yaptırma desteği sağlıyor. Bu yazımızda sizlere Google Now nedir ? Google Now nasıl kullanılır ? Google Now ‘ın özellikleri nelerdir ? Sorularınızın cevaplarını detayları ile aktaracağız.


Google Now Kartlarının Kullanım Alanları Nerelerdir ?

Öncelik olarak belirtmeliyiz ki Android 4.1 veya daha üst sürümü yüklü olan cihazlar üzerinde Google Now aktifleştirilebilme imkanı bulunuyor, fakat nadir de olsa farklar görülebilir. Google Now özelliği sayesinde, telefon kontrolünüz, arama alışkanlıklarınız tamamen değişiyor diyebiliriz. Kartlar basit bir anlatımla Google’a göre tam olarak işinize yarayacak bilgileri içeriyor. Bunların arasında acil durum, haberler, yakındaki ilgi çekici mekanlar gibi size uygun olan kartlar gösteriliyor ve bu kartlar arasından ilginizi çekmeyenleri kapama seçeneği kullanıcılara veriliyor. Tamamen kapatmak yerine isteğiniz doğrultusunda sadece bildirim alanından kaldırmak için kartı sürüklemeniz yeterli oluyor. Uygulama için aynı zaman da Google imzalı kartlara ek olarak hatırı sayılacak sayıda üçüncü parti karta destek verildiğini belirtelim.

Google hakkında daha önceki yazılarımızda da sizlere açıkça belirtmiştik, Google kişisel alışkanlıklarımızı, gün içerisinde nerelerde olduğunuzu veya akıllı cihazlardan hangi konularda aramalar yaptığınız gibi farklı alanlarda istatistik tutuyor ve bunları kullanımda olan uygulamaların başarıya ulaşmasında farklı alanlarda kullanıyor. Google Now bu uygulamalardan bir tanesi. Buna daha açık bir örmek vermek gerekirse ; size hava durumu bilgisi vermek için doğrudan konumunuzu kullanılıyor. Toplantı bilgilerini göstermek için takviminizi inceliyor veya internet üzerinde gezinti geçmişinize göre ilginizi çekeceğine karar verdiği diğer yerleri göstermesi gibi bu uzayarak gidiyor.

Google Now Kartları Nasıl Aktifleştirilir ?

-Öncelik olarak Google uygulamasını başlatmalısınız

-Google uygulamasından Google Now aktif konuma getirin

-Ekranınızın sol kısmındaki menüye tıklayın ve ardından Ayarlara sekmesine girin

-Ayarlar sekmesinden Beslemenizi seçin ve aktif konuma getirin

-Bu aşamadan sizden Google bazı izinler isteyecektir gerekli izinleri verin

-Gerekli görüyorsanız kullanmak istediğiniz gmail hesabını seçin

-Bu aşamada kart türlerine göre istediğiniz doğrultusunda ayarları yapın

-İleriki zamanlarda engellemek istediğiniz kartlar olursa bu ayarlar üzerinden kapatabilirsiniz.

-Bunların dışında başka alanlar üzerine kartlar görmek isterseniz manuel olarak ekleme yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉