• PAYLAŞ

GÖZALTI MORLUKLARI EVDE NASIL İYİLEŞTİRİLİR ?

  • 16/06/2016 - 18:10
  • 0 Yorum
  • 952 görüntüleme

Özellikle kadınların en çok önem verdiği şey olan dış görünüşün daima güzel olması kişinin sosyal çevrede kendine duyduğu özgüvenin artmasını sağlamaktadır. Dış görünüş denilince de ilk akıllara gelen yüz güzelliği ve bakımı öne çıkmaktadır. Bazı kişiler yüzlerine ne bakım yaparlarsa yapsınlar gözlerinin altlarında adeta bir halka şeklinde oluşan mor halkalar güzelliklerinin bozulmasına, kişiyi yorgun ve bakımsız gösterebilmektedir. Gözaltı morlukları geçebilmesi için evde uygulanacak pek çok bitkisel yöntem bulunmaktadır. Bu bitkisel yöntemler ile yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarabilecek ve gözlerinizin yorgun görünmesine sebebiyet veren mor halkalardan kurtulmuş olacaksınız.

Bu yöntemler arasından en etkilisi şey pek tabi çay detoksu olacaktır. Pek çok göz rahatsızlığına yarayan siyah çay, gözaltlarındaki morlukları giderebilecek çok faydalı bir bitki olmaktadır. Daha önceden soğutulmuş poşet çayları gözünüzün mor olan bölümlerine yarım saat kadar bekletir ve bu işlemi haftada en az 2 kez tekrarlarsanız morluklarınızın zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Bir diğer gözaltı morluğu giderici yöntem ise buhar banyosu olmaktadır. Bir tencerenin içerisine kaynatılmış suyu boşaltıp yaklaşık yarım saat kadar bir süre buyun buharın yüzünüze doğru gelmesini sağlarsanız gözaltlarınız daha taze ve sağlıklı görünecektir. Gözaltı morluklarına iyi gelebilecek bir diğer ürün ise patates ve salatalık olmaktadır. Patates ve salatalık içerisindeki vitaminler sayesinde göz ve çevresini beslemekte ve cilde canlılık katmaktadır. Çiğ patates ve salatalığı halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyup 15 dakika kadar bekletmeniz bu yöntem için yeterli olacaktır. Bunların yanında doğal gül suyu kullanımıda göz ve çevresi hatta cilt sağlığı için çok önemli bir maddedir. Eczanelerden çok ucuz bir meblağya alacağınız gül suyu cilt renginizi düzene koyacak, renk koyulaşmasını giderecek ve cildinizi olduğundan daha sağlıklı ve canlı görünüme kavuşturabilecek bir ürün olmaktadır. Gün aşırı bir parça pamuk yardımı ile kullanacağınız gül suyunun etkisini ilk kullanımdan itibaren anlayabilir ve farkı zaman içerisinde ayırt edebilirsiniz.

Cilt sağlığı ve bakımı için hiç şüphesiz en önemli şey düzenli bir hayatın olmasıdır. Günde en az 6 saat verimli bir uyku, sağlıklı beslenme, gerekli vitaminlerin alımı ve yüzünüzü zedeleyecek bol makyajdan kaçınmak cilt sağlığı için en önemli etmenlerden olmaktadır. Ayrıca cildi dışarıda bulunan ve mecburen maruz kalınan pis havanın etkisinden arındırmak ve daima berrak su ile yıkamak cilde gerekli nemi vermenize ve renk farklılıklarının zaman içerisinde yok olmasına yardımcı olacaktır. Bunların yanında tabi ki de bol su tüketimi de cildi yenileyecek ve cilt kusurlarını ortadan kaldıracaktır. Gözaltı morlukları her ne kadar önlem alırsanız alın geçmiyor ve dahası sorun giderek artıyorsa bir cilt doktoruna başvurmanız ve oluşabilecek genetik sorunların önüne geçilmesi yararınıza olacaktır…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉